ترمیم دندان

شرح خدمت

اگر دندان های کج، فرسوده، دارای تغییر رنگ، آسیب دیده یا ناسالم دارید، ممکن است دندانپزشک شما ترمیم دندان را توصیه کند. چندین نوع مختلف از ترمیم دندان وجود دارد که ممکن است بخواهید انجام دهید. ترمیم دندان می تواند عملکرد طبیعی دندان های شما را بازیابی کند، به علاوه از آسیب های اضافی ناشی از پوسیدگی جلوگیری می کند. این روش ها همچنین می توانند ظاهر دندان های شما را بازگردانند و به دلایل زیبایی می توانند مفید باشند. در بسیاری از موارد، یک روش ترمیم دندان ممکن است عملکرد و ظاهر دندان را به طور همزمان بازیابی کند.


انواع ترمیم دندان

تعدادی روش وجود دارد که می تواند ظاهر و عملکرد دندان ها را بازیابی کند. نوع روش ترمیم مورد نیاز شما با توجه به نوع و دامنه آسیب دندانی شما تعیین می شود. روش های رایج ترمیم دندان عبارتند از:

1. پرکردن دندان

از پر کردن برای پر کردن حفره ای استفاده می شود که در اثر پوسیدگی دندان ایجاد می شود. این رایج ترین نوع ترمیم دندان است. پر کردن در مطب دندانپزشکی انجام می شود و نیازی به مراقبت متخصص ندارد. دندانپزشک پوسیدگی دندان را تمیز کرده و حفره را پر می کند. چندین ماده مختلف ممکن است در پر کردن دندان استفاده شود، از جمله آمالگام نقره یا رزین کامپوزیت. اگر دندان نزدیک جلوی دهان شما باشد و هنگام صحبت کردن یا لبخند زدن قابل مشاهده باشد، ممکن است دندانپزشک شما استفاده از مواد همرنگ دندان را برای پر کردن توصیه کند. در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات بیشتر درباره پر کردن دندان هستید، به صفحه پر کردن دندان مراجعه کنید.

2. تاج های دندانی

تاج های دندانی نوعی روکش هستند که روی کل دندان قرار می گیرند. تاج های دندان برای محافظت از موارد زیر استفاده می شود:

 • • دندان هایی با حفره های بیش از حد بزرگ برای پر کردن دندان
 • • دندان های ضعیف یا ترک خورده
 • • دندان های فرسوده
 • • یک دندان آسیب پذیر بعد از درمان عصب کشی دندان
 • • از آنها همچنین به عنوان پلی که جایگزین دندان های از دست رفته است استفاده می شود.

در بیشتر موارد، یک متخصص دندانپزشکی از دندان شما قالب می گیرد و آن را به آزمایشگاه می فرستد، جایی که تاج شما ساخته می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، یک روکش موقت روی دندان طبیعی شما قرار می گیرد تا زمانی که دندانپزشک شما بتواند آن را با روکش واقعی جایگزین کند.

3. ایمپلنت دندان

ایمپلنت ها ریشه های مصنوعی هستند که دندان های جایگزین مانند تاج یا بریج را در جای خود نگه می دارند. دو نوع اصلی وجود دارد:

 • اندوستال: در این نوع، ریشه مصنوعی در استخوان فک سوراخ می شود.
 • ساب پریوستئال: ریشه مصنوعی روی استخوان فک یا بالای آن قرار می گیرد. این نوع ایمپلنت زمانی انجام می شود که استخوان فک سالم کافی برای نگه داشتن ایمپلنت اندوستال در محل وجود نداشته باشد.

ایمپلنت های دندانی شبیه دندان های طبیعی هستند. آنها می توانند به بهبود غذا خوردن و گفتار شما کمک کنند. ایمپلنت های دندان ممکن است ماه ها طول بکشد تا نصب آنها نهایی شود اما معمولا سالها دوام می آورند (در صورت نگهداری مناسب، گاها تا پایان عمر بیمار دوام می آورند). جراحان دهان و دندان، پریودنتیست ها و ایمپولوژیست ها از آن دسته دندانپزشکانی هستند که عمل ایمپلنت را انجام می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دندان، به صفحه ایمپلنت دندان مراجعه کنید.

4. بریج (پروتز پارسیل ثابت)

بریج ها دندان های مصنوعی (پونتیک) هستند که برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شوند. آنها توسط واسطه هایی بر روی دندان های اطراف (اباتمنت) متصل می شوند و ظاهر و عملکرد را به دهان شما باز می گرداند. بریج ها معمولا از پرسلن ساخته می شوند که با رنگ طبیعی دندان های موجود شما مطابقت دارد. آنها همچنین ممکن است از چینی ساخته شده باشند که به فلز قوی تری در زیر آن متصل شده است.

انواع مختلفی از بریج ها وجود دارد، مانند:

 • • سنتی
 • • مریلند
 • • کنسول
 • • حمایت کننده ایمپلنت دندان

تعداد دندان های از دست رفته و محل آنها تعیین کننده نوع بریج مورد نیاز شما خواهد بود. کیفیت دندان های تکیه گاه شما که دندان های دو طرف بریج هستند نیز ممکن است یک عامل باشد. ممکن است اتمام کار بریج، چندین جلسه طول بکشد. دندانپزشک عمومی یا پروتودنتیست می تواند عمل بریج را انجام دهد.

5. دندان مصنوعی متحرک

پروتزها دندان های مصنوعی متحرکی هستند که برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شوند. دندان مصنوعی دقیقاً شبیه دندان ها و لثه های اطراف آن است. اگر تمام دندان های خود را به دلیل آسیب، پوسیدگی دندان یا بیماری لثه از دست داده اید، ممکن است یک مجموعه کامل از دندان مصنوعی داشته باشید. اگر تعدادی از دندان های طبیعی خود را دارید، ممکن است نیاز به یک پروتز جزئی برای جایگزینی دندان های از دست رفته داشته باشید.

6. روکش ها

ونیرها پوسته هایی به رنگ دندان و ظاهر طبیعی هستند که بر روی یک یا چند دندان نصب میشوند. این یک عمل زیبایی در نظر گرفته می شود که برای کامل کردن ظاهر دندان های آسیب دیده استفاده می شود. ونیرها ممکن است دندان های کوچک یا کوتاه را یکدست تر نشان دهند. آنها همچنین می توانند یکنواختی را برای دندان های دچار تغییر رنگ، ترک خورده یا تراشیده ایجاد کنند. ونیرها ممکن است از پرسلن یا رزین کامپوزیت ساخته شوند.

7. پیوند یا باندینگ دندان ها

باندینگ دندان برای کامل کردن ظاهر دندان های تغییر رنگ، ترک خورده یا تراشیده استفاده می شود. دندانپزشک شما یک رزین کامپوزیت بر روی دندان شما اعمال می کند که با رنگ دندان های طبیعی شما مطابقت دارد. دندانپزشک رزین را قالب زده و شکل می دهد، سپس آن را با نور ماوراء بنفش سخت می کند. باندینگ دندان به اندازه روکش یا روکش محکم نیست. دندان های باند شده ممکن است به راحتی تراشه کنند و نیاز به یک روش ترمیم اضافی دارد.


این که هزینه ی مربوط به ترمیم دندان چقدر باشد کاملا بستگی به این قضیه دارد که قصد دارید چه ترمیمی روی دندان هایتان انجام دهید. درمان های ساده مانند پر کردگی بک سطحی ممکن است چند صد هزار تومان برای شما هزینه داشته باشد در حالی که درمان های دندانپزشکی پیچیده همچون کاشت چندین ایمپلنت دندان ممکن است چند صد میلیون تومان برای شما هزینه داشته باشد. برای تعیین هزینه ی ترمیم دندان راهی نیست جز این که توسط یک دندانپزشک معاینه شوید. برای دریافت مشاوره رایگان از کلینیک پیراسته وارد این لینک شوید و اطلاعات تماستان را وارد کنید و منتظر تماس کارشناس ما باشید.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی پیراسته

کلینیک تخصصی دندانپزشکی پیراسته یک کلینیک عمومی دندانپزشکی است که از سال 1397 و تحت نظارت دکتر جلالوند تاسیس شده است. هدف از تاسیس کلینیک دندانپزشکی پیراسته ارائه خدمات عمومی دندانپزشکی همچون ارتودنسی دندان، عصب کشی دندان، جراحی دندان، کشیدن دندان و سایر خدمات عمومی مرتبط با بهداشت دهان میباشد.

کلینیک پیراسته این افتخار را دارد که 6 سال برترین خدمات را به بیمارانی که مشکلات عمومی دهان و دندان را دارند، ارائه داده باشد. همچنین در نظر داشته باشید که ما در کلینیک پیراسته با برترین آزمایشگاه های دندانپزشکی برای ساخت روکش و ونیرهای دندان در ارتباط هستیم، بنابراین شما برترین خدمات را دریافت میکنید.

دنتال زعفرانیه

ترمیم دندان

آدرس:

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، روبروی مرکز خرید پالادیوم

ساعات کاری :

از ساعت 8 الی 17

تلفن تماس :
02122172853-02122438771