سوالات متداول

سوالات دندانپزشکی عمومی

چند وقت یک بار به دندانپزشکی مراجعه کنم؟

معمولا افراد زمانی به دندانپزشکی مراجعه می کنند که دچار دندان‌ درد و یا بروز مشکلی در دهان و دندان خود شده باشند. این کار کاملا اشتباه است چرا که وقتی شما در این وضعیت به دندانپزشکی مراجعه میکنید به درمان نیاز دارید و کار از پیشگیری گذشته است و با صرف هزینه‌ی بیشتری برای رفع مشکل مواجه خواهید شد. در نتیجه توصیه میکنیم که هر 6 ماه یک بار برای چکاپ دوره‌ای و معاینه به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

آیا دندان عقل تحت هر شرایطی باید کشیده شود؟

اکثر افراد فکر میکنند که دندان عقل باید در هر شرایطی کشیده شود اما اینچنین نیست. در واقع اگر دندان عقل شما به خوبی رشد کرده باشد و سالم باشد و دچار پوسیدگی نشده باشد، نباید کشیده شود. اما در صورتی که دندان عقل دچار پوسیدگی شود دندانپزشک آن را میکشد و از ترمیم آن معمولا خودداری میکنند.

با ترس از دندانپزشکی چیکار کنم؟

فقط شما نیستید که چنین احساسی دارد و ترس و اضطراب در دندانپزشکی یک مورد طبیعی و رایج است که بهتر است در این باره با دندانپزشک خود صحبت کنید چرا که او میتواند با روش‌های درمانی متفاوت، شما را در زمینه کنترل درد و ترس یاری کند. در برخی از موارد ممکن است دندانپزشک برای شما از بیحسی مخصوص استفاده کند. توجه داشته باشید که نباید بدون هماهنگی قبلی با دندانپزشک داروی آرام بخش استفاده کنید.

آیا امکان مراجعه به دندانپزشکی در دوران بارداری وجود دارد؟

بله امکانش وجود دارد. البته بعضی از خدمات درمانی مربوط به حوزه‌ی دندانپزشکی بهتر است که در دوران بارداری صورت نگیرد اما به طور کلی به دلیل فعل و انفعالاتی که در دوران بارداری در بدن شخص صورت میگیرد، سرعت پوسیدگی دندان ها بیشتر شده و احتمال التهاب یا عفونت لثه و دندان ها وجود دارد. احتمال دندان ‌درد داشتن در این دوران بیشتر میباشد که در صورت عدم مراجعه به موقع، درمان پیچیده‌تر با هزینه‌های بالاتری را در پی خواهد داشت.

در صورتی که باردار هستید ابتدا به دندانپزشک مراجعه حضوری کنید. در برخی از موارد ممکن است دندان پزشک عکس رادیوگرافی را ضروری نداند و در برخی موارد ضروری بداند. در صورتی که دندانپزشک عکس رادیوگرافی را برای شما ضروری دانست، عکس را تهیه کنید. حتما پیش از عکس برداری، رادیوگرافی را در جریان شرایطتان قرار دهید.

بهتر است خدمات مربوط به زیبایی دندان ها در دوران بارداری انجام نشود زیرا مواد بیحسی ممکن است تاثیر منفی روی رشد جنین بگذارد. در صورتی که قصد اقدام به بارداری دارید، بهتر است ابتدا به دندانپزشکی مراجعه کنید و سلامت دندان هایتان را بررسی کنید و پوسیدگی های احتمالی را برطرف کنید، سپس اقدام به بارداری کنید.

آیا مصرف زیاد چای و قهوه به دندان‌های من آسیب میزند؟

نوشیدنی‌هایی که رنگدانه قوی دارند مثل چای و قهوه میتوانند به مرور زمان باعث ایجاد لکه‌های قهوه ای مایل به زرد بر روی دندان‌ها شود. توصیه میشود که مصرف این نوع نوشیدنی‌ها را کاهش داده و پس از هر بار مصرف این نوشیدنی ها مسواک بزنید که اثرات منفی آنها به حداقل برسد. همچنین در نظر داشته باشید که دمای بالای این نوشیدنی ها به مرور زمان استحکام دندان ها را کاهش میدهد و منجر به ایجاد حساسیت در دندان ها میشود. 

اگر دندانی ضربه دیده و لق شده باشد باید حتما کشیده شود؟

ابتدا باید از دندان عکس‌برداری شود تا مطمئن شویم که به عصب آسیب وارد نکرده باشد. بعضی از لق شدن‌ها به مرور زمان برطرف میشوند و اگر ریشه آسیب ندیده باشد نیازی به کشیدن دندان نیست اما اگر آسیب به عصب رسیده باشد باید با عصب‌کشی کردن دندان، لقی آن را برطرف کرد. در مواردی که آسیب شدید باشد ممکن است دندانپزشک چاره ای جز کشیدن دندان نداشته باشد. در صورتی که دندان لق دارید از تحریک آن با لمس با زبان یا دست خودداری کنید و در اسرع وقت به یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید.

ارتباط با مجموعه دنتال زعفرانیه

چطوری وقت رزرو کنم؟

شما میتوانید از طریق تلفن‌های تماس ما و شبکه‌های اجتماعی با کلینیک زعفرانیه در ارتباط باشید. همچنین میتوانید از طریق لینک مشاوره رایگاندرخواست رزرو نوبت کنید.

معمولا چند روز باید در صف انتظار بمانم تا بتوانم در کلینیک دنتال زغفرانیه وقت رزرو کنم؟ آیا نوع بیمه تفاوتی در وقت رزرو شده ایجاد میکند؟

معمولا شما باید یک هفته در صف انتطار بمانید، همچنین نوع بیمه هیچ تاثیری در زمان انتطار شما ندارد.

برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه لمینت وی آی پی دکتر جلالوند چه کار کنم؟

به شماره 09120457376 در واتس آپ پیام دهید با با آن تماس بگیرید و مشاوره اختصاصی دریافت کنید.

درباره دنتال زعفرانیه

برتری کلینیک دنتال زعفرانیه نسبت به سایر کلینیک‌های دندانپزشکی چیست؟

ما در کلینیک دنتال زعفرانیه از کادر درمان مجرب و دلسوزی بهره میبریم که به دنبال خدمت‌رسانی با بالاترین کیفیت به شما مراجعه کنندگان عزیز بوده و سعی ما بر این است که سلامتی و لبخند را بر روی چهره‌ی شما عزیزان بازگردانیم.

همچنین ما در دنتال زعفرانیه از مرغوب ترین مواد سوئیسی و دستگاه های دندانپزشکی استفاده میکنیم که بهترین نتایج برای شما حاصل شود.

آیا امکان پرداخت اقساطی وجود دارد؟

متاسفانه خیر. ما در دنتال زعفرانیه از متریال سوئیسی که برترین متریال در دنیا است استفاده میکنیم که این مواد به صورت نقدی خریداری میشود. شما میتوانید هزینه ی هر جلسه را در پایان همان جلسه پرداخت کنید و از پرذاخت یک جای هزینه ها خودداری کنید اما متاسفانه امکان پرداخت اقساطی با توجه به شرایط موجود وجود ندارد.

کلینیک دندانپزشکی

چگونه یک دندانپزشک خوب پیدا کنیم؟

معمولا با پرس‌ و جو و کسب اطلاعات از منابع مختلف میتوان یک دندانپزشک خوب پیدا کرد. 3 روش اصلی عبارتند از:

1- از دوستان ، آشنایان و همکارانی که به آنها اعتماد دارید پرس و جو کنید. کسانیکه از دندانپزشک خود راضی باشند و یا تجربیات خوب درمانی داشته باشند حتماً دندانپزشک خود را به شما معرفی خواهند کرد.

2- جستجو در اینترنت باعث میشه که بهترین مطب‌های دندانپزشکی در شهر و محل سکونت خودتان را پیدا کنید و سپس با مراجعه‌ی حضوری و صحبت با کادر درمان، از وضعیت و کیفیت آن کلینیک مطلع شوید.

3- گشت و گذار در شبکه‌های مجازی که این روش کمتر از 2 مورد قبلی قابل اطمینان بوده و باید با دقت و حساسیت بیشتری انجام شود.

یک کلینیک دندانپزشکی خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

1- مهمترین و اصلی‌ترین ویژگی آن، بهداشت محیط کلینیک میباشد. حتما به دنبال دندانپزشکی بروید که محیط کلینیکش کاملا استریلیزه و بهداشتی بوده و امکان انتقال عفونت و آلودگی در آن وجود نداشته باشد.

2- مجزا بودن بخش‌های کلینیک مانند بخش پذیرش، بخش درمان، اتاق انتظار و ....

3- تجهیزات و امکانات به روز و باکیفیت

4- کادر درمان مجرب و دلسوز

5- قیمت و تعرفه خدمات متناسب با کیفیت درمان

6- حدالامکان محل کلینیک دندانپزشکی در محدوده‌ی محل سکونت خودتان باشد تا رفت و آمد آسان‌تری داشته باشید.


چرا هزینه‌های دندانپزشکی در کلینیک‌ها، متفاوت است؟

موارد زیادی وجود دارد که تایین کننده ی قیمت خدمات در هر کلینیک می باشد از جمله:

1. متریال و برند مواد مصرفی و دستگاه های مورد استفاده

2. تجهیزات کلینیک و این که تا چه حد تکمیل است، دستگاه ها ساخت کدام کشور هستند

3. موقعیت جغرافیایی کلینیک

4. سطح تجربه و مهارت دندانپزشک

5. قیمت و سطح خدمات لابراتورهای طرف قرارداد