طراحی لبخند چیست + قیمت 1403

طراحی لبخندیکشنبه 20 خرداد 140398 بازدید
طراحی لبخند چیست + قیمت 1403

این روزها کمتر کسی پیدا میشود که به زیبایی ظاهری خود اهمیتی ندهد. با ظهور فضای مجازی، انسان‌ها قادر به ایجاد ارتباطات وسیع‌تری شده‌اند و طبیعتاً جذابیت و زیبایی ظاهری افراد، نقش پررنگی در ارتقا و افزایش کیفیت روابط دارد. این زیبایی آنجایی به اوج اهمیت میرسد که در مورد زیبایی چهره‌ی افراد صحبت میکنیم و یکی از مهمترین بخش‌های هر چهره‌ای، دهان و دندان و به طور کلی لبخند آن شخص میباشد. ما با لبخند زدن، طیف وسیعی از عواطف و احساسات خود را به نمایش میگذاریم و اگر میخواهیم که روابط موثر و فعالی در جامعه داشته باشیم به ناچار باید به زیبایی لبخند خود اهمیت بدهیم. اگر شما نیز به هر دلیلی احساس میکنید که از لبخند خود راضی نیستید، پیشنهاد میکنیم که تا انتهای این مقاله از کلینیک دنتال زعفرانیه با ما همراه باشید تا به معرفی و بررسی کامل طراحی لبخند و مزایای آن بپردازیم.


طراحی لبخند چیست؟

طراحی لبخند یک روش دندانپزشکی زیبایی است که عیوب دندان‌ها را اصلاح میکند و سلامت و ظاهر دندان شما را بازیابی میکند که  این روش درمانی شامل یک درمان سفارشی متناسب با شرایط هر فرد همراه با نتایج طولانی مدت برای داشتن یک لبخند صاف‌تر، سفیدتر و طبیعی‌تر است. دندان های ما با گذشت زمان دچار فرسودگی، تراشیدگی و یا تغییر رنگ میشوند. طراحی لبخند به شما لبخندی را هدیه میدهد که تا آخر عمر دوستش خواهید داشت. مجموعه خدمات مربوط به طراحی لبخند میتواند شامل لمینت، ایمپلنت، ارتودنسی و دیگر خدمات مربوط به دندانپزشکی زیبایی باشد.


چرا به طراحی لبخند نیاز داریم؟

نه تنها جهت بهبود عملکرد و سلامت دهان و دندان  بلکه با هدف داشتن لبخندی جذاب‌تر است که طراحی لبخند انجام میشود. با هدیه بخشیدن یک لبخند جذاب به او، تأثیر بسزایی در افزایش اعتماد به نفس او دارد و در نتیجه افزایش کیفیت زندگی اجتماعی را به دنبال خواهد داشت. عملیات طراحی لبخند نه تنها باعث میشود فرد بهتر به نظر برسد، بلکه سلامتی دندان‌ها و لثه‌های او را تضمین میکند. برای مثال درمان‌های ارتودنسی با اصلاح ناهماهنگی دندان‌ها، دندان‌ها را سالم‌تر و کمتر مستعد پوسیدگی و بیماری‌های لثه میکنند و یا مثلاً با استفاده از روش‌های ترمیمی مانند ایمپلنت دندان از تحلیل استخوان در فک جلوگیری میشود و ساختار دندان حفظ میشود. هدف از طراحی لبخند بهبود سلامت، اعتماد به نفس و کیفیت زندگی افراد با بهبود ظاهر لبخند است.


بیشتر بخوانید: هر آنچه که باید در مورد کامپوزیت بدانید!

طراحی لبخند که هم ویژگی‌های زیبایی و هم ویژگی‌های کاربردی لبخند افراد را در نظر میگیرد، سلامت دهان و دندان و ظاهر کلی دندان‌ها و لثه‌ها را به میزان قابل توجهی بهبود میبخشد. انواع افراد جامعه از روش‌های درمانی دندانپزشکی زیبایی که برای بهبود لبخند استفاده میشود، سود میبرند. طرح لبخند گزینه‌ایست برای هرکسی که ظاهر لبخند خود را دوست ندارد یا مشکلات دندانی مانند تغییر رنگ، بریدگی، ترک خوردگی، تراز نامناسب یا از دست دادن دندان‌ها را تجربه کرده است. اگر به دلیل مشکلات دندانی در جویدن یا صحبت کردن مشکل پیدا کرده‌اید، اصلاح طرح لبخند یک راه حل مناسب است. به همین ترتیب، کسانی که تروما یا آسیب دندانی داشته‌اند و به دنبال بازگرداندن ظاهر و عملکرد دندان‌های خود هستند، طرح لبخند را گزینه مناسبی میدانند.


قیمت طراحی لبخند

چه کسانی کاندیدای مناسب برای طراحی لبخند هستند؟

مناسب بودن یک شخص برای بهره بردن از طراحی لبخند تحت تأثیر شرایط مختلفی میباشد. برخی از روش‌های درمانی برای عده‌ای مناسب نیستند. برای مثال اگر بیماری خاصی دارند یا از داروی خاصی استفاده می‌کنند. افراد مبتلا به حفره‌های شدید یا بیماری لثه باید قبل از طراحی لبخند، ابتدا این شرایط را تحت درمان قرار دهند. در نهایت، مشاوره با دندانپزشک زیبایی بهترین روش برای یافتن اینکه آیا شما کاندیدای مناسبی برای طراحی لبخند هستید یا خیر مشخص میکند. دندانپزشک سلامت فعلی دهان بیمار را ارزیابی میکند و در جلسه مشاوره به نگرانی‌ها و آرزوهای او در مورد لبخندش گوش میدهد. برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کادر مجرب ما در کلینیک دنتال زعفرانیه در ارتباط باشید.


طراحی لبخند چگونه انجام میشود؟

در ادامه به بررسی چگونگی انجام طراحی لبخند و فاکتورهای مهم در این باره خواهیم پرداخت:

  • ترکیب صورت

ساختار و ویژگی‌های صورت یک فرد در کل «ترکیب صورت» نامیده میشود. این ترکیب شامل محل قرارگیری چشم‌ها، بینی، دهان و سایر اجزای صورت میباشد و همچنین شامل استخوان‌ها و ماهیچه‌های زیر پوست است که فرم صورت را شکل میدهد. اصطلاح "ترکیب صورت" توصیف میکند که چگونه ویژگی‌های مختلف صورت ترکیب شده و ظاهری متعادل و جذاب به چهره میبخشد. اندازه و فرم صورت، محل قرارگیری چشم‌ها، بینی و دهان و همچنین تقارن کلی و تناسب ویژگی‌ها، همه در نظر گرفته میشود.


در نظر گرفتن ویژگی‌های صورت بسیار مهم است زیرا ترکیب صورت تضمین می کند که محصول نهایی هم ظاهر طبیعی داشته باشد و هم از نظر مقوله‌ی زیبایی شناختی، قابل قبول باشد. اگر ساختار کلی صورت در نظر گرفته نشود، یک لبخند اجباری یا ساختگی پدید خواهد آمد و تاثیر شدیداً منفی در چهره‌ی فرد ایجاد خواهد کرد. برای مثال لبخندی که مناسب برای صورت پهن یا باریک نباشد و غیر طبیعی جلوه کند، در زیبایی سایر ویژگی های چهره مانند چشم‌ها یا بینی نیز تاثیر منفی دارد. زمانی که ترکیب صورت بدون در نظر گرفتن فرم یا قرارگیری دندان‌ها نسبت به بقیه صورت ایجاد می‌شود، لبخندی نامتعادل و مصنوعی خلق میکند.


  • ترکیب دندانی

ترتیب و رابطه دندان‌ها در داخل دهان به عنوان ترکیب دندانی شناخته میشود. ترکیب دندانی شامل عناصری از جمله اندازه و فرم دندان‌ها، قرارگیری در داخل دهان و نحوه قرار گرفتن آن‌ها در هنگام بسته شدن فک میباشد. در نظر گرفتن ترکیب دندان بسیار مهم است زیرا ترکیب دندان تضمین میکند که محصول نهایی از نظر بصری زیبا و کاربردی باشد و در عین حال لبخندی جذاب ایجاد کند. اگر به ساختار و نوع قرارگیری دندان‌ها توجهی نشود، لبخندی غیرطبیعی به وجود خواهد آمد که به درستی کار نمی کند و باعث بروز مشکلاتی در جویدن، صحبت کردن و سلامت کلی دهان میشود. ایجاد لبخندی با دندان‌هایی که برای دهان به طور نامتناسبی بزرگ یا کوچک هستند، نامتعادل به نظر خواهد رسید و هنگامی که فک بسته است به درستی روی هم قرار نمیگیرد.


مشکلات اکلوژن یا هم ترازی فک ناشی از لبخندی است که بدون در نظر گرفتن نحوه قرار گرفتن دندان‌ها هنگام گاز گرفتن یا غذا خوردن ایجاد شده است. دندانپزشکان با در نظر گرفتن ترکیبات دندانی، لبخندهایی ایجاد میکنند که طبیعی به نظر میرسند و عملکرد مناسبی دارند. ترکیب دندانی باعث ایجاد لبخند جذاب تری میشود که علاوه بر ظاهر کلی صورت، سلامت و عملکرد دندان را بهبود میبخشد. علاوه بر این، دندانپزشکان یک برنامه درمانی سفارشی طراحی میکنند که نیازها و ترجیحات خاص هر بیمار را با در نظر گرفتن آرایش دندانی منحصر به فرد آن ها برطرف میکند که این کار به اطمینان بخشیدن از زیبایی و ماندگاری نتایج کمک میکند.


طول عمر طراحی لبخند

عوامل مختلفی در میزان طول عمر و ماندگاری طراحی لبخند تاثیرگذارند. فرآیندهای دقیق استفاده شده، کیفیت مواد، روتین‌های بهداشت دهان بیمار و سلامت کلی دندان بیمار بر طول عمر طراحی لبخند تاثیر میگذارد. با این وجود در صورت نگهداری صحیح و رعایت نکات مربوط به بهداشت دهان و دندان، درمان‌های طراحی لبخند سال‌ها دوام می‌آورند. روش‌های سفید کردن دندان معمولاً چند ماه تا چند سال ماندگاری خواهند داشت که بستگی به درمان دقیق مورد استفاده و عادات بیمار مانند رژیم غذایی و سیگار کشیدن دارد. استفاده از کامپوزیت و لمینت که برای بهبود ظاهر دندان‌ها به جلوی آن‌ها چسبانده میشوند، بین ۱۰ تا ۱۵ سال یا حتی بیشتر عمر میکنند.


بیشتر بخوانید: طراحی لبخند دیجیتال چه مدت زمانی طول میکشد؟

همین امر در مورد روش‌های ارتودنسی مانند بریس‌ها یا ارتودنسی شفاف نیز صدق میکند که نتایج با ماندگاری طولانی مدتی را در پی خواهند داشت. بسیاری از بیماران با رعایت بهداشت دهان و دندان میتوانند لبخندهای جدید خود را تا آخر عمر حفظ نمایند. در نهایت، دوام طراحی لبخند تحت تأثیر فاکتور‌های مختلف مانند تکنیک‌های خاص مورد استفاده، میزان مواد به کار رفته، و روال مراقبت از دهان خود بیمار و سلامت کلی دهان است. عملیات طراحی لبخند نتایجی با ماندگاری بالا و ظاهر واقعی ارائه میدهد و هم از نظر ماندگاری و هم از نظر کیفیت، ارزشمند است.


قیمت طراحی لبخند 1403

مزایای طراحی لبخند

  • ظاهری جوان‌تر و جذاب‌تر به شما هدیه میدهد
  • لبخند زیباتر باعث افزایش میزان اعتماد به نفس شما در هنگام ایجادد ارتباطات در فضای اجتماعی میشود
  • نه تنها در بخش ظاهری، بلکه در تضمین سلامت دهان و دندان هم موثر میباشد
  • کاهش احتمال آسیب دیدن و پوسیدگی دندان‌ها و لثه‌ها را در پی خواهد داشت

قیمت طراحی لبخند 1403

بدون شک یکی از مهمترین سوالات در مورد طراحی لبخند، هزینه و قیمت آن میباشد. این روش نیز مانند دیگر روش‌های درمانی، عوامل مختلفی در تعیین قیمت آن نقش دارند که عبارتند از:

  • تخصص و تجربه دندانپزشک: بیشترین بازدهی و کمال رضایت از خدمات دندانپزشکی به تخصص و مهارت بالای دندانپزشک مربوط است چرا که اینگونه میتوان از نتیجه‌ی کار و رضایت بیمار اطمینان حاصل کرد.
  • نوع درمان: شرایط هر فرد با دیگری متفاوت است و هر کس با روش‌های متفاوتی به لبخند زیبا دست پیدا میکند. برای مثال برخی از بیماران ممکن است فقط به بلیچینگ، جراحی لثه یا لمینت نیاز داشته باشند. درحالیکه برخی دیگر ممکن است به ارتودنسی، جراحی فک و صورت یا کاشت دندان نیاز داشته باشند که طبیعتاً هزینه‌ی بیشتری در پی خواهد داشت.
  • امکانات و متریال مصرفی: استفاده از تکنولوژی‌ها و مواد پیشرفته می‌تواند سبب افزایش هزینه‌ها شود. به‌عنوان‌مثال استفاده از لمینت‌های سرامیکی باکیفیت بالا یا طراحی لبخند دیجیتال، می‌تواند قیمت را تحت‌تأثیر قرار دهد.
  • مکان جغرافیایی کلینیک:کلینیک‌های واقع در مناطق تجاری یا مرکزی شهر، به دلیل هزینه‌های بیشتر در اجاره و نگهداری محل کلینیک هزینه‌های بالاتری دارند.

خلاصه

امروزه اکثر افراد جامعه به اهمیت زیبایی لبخند خود واقف شده‌اند به همین دلیل طراحی لبخند به یک روش درمانی محبوب در حوزه‌ی دندانپزشکی زیبایی تبدیل شده است. در این مقاله سعی کردیم یک آشنایی کلی و جامع با طراحی لبخند داشته باشیم تا اگر شما عزیزان هم به فکر زیباتر کردن لبخند خود افتاده‌اید، بتوانید تصمیم درست‌تری بگیرید. ما در دندانپزشکی زعفرانیه آماده‌ی ارائه بهترین خدمات با بالاترین کیفیت در حوزه طراحی لبخند به شما مراجعه کنندگان عزیز هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید.


بیشتر بخوانید: لبخند هالیوودی + چگونه دندان‌های خود را زیبا و درخشان کنیم؟

سوالات متداول