لمینت دندان

شرح خدمت

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان (لمینت پرسلن که به ونیر پرسلن نیز معروف است) پوسته ای نازک است که بر اساس نیاز زیباجو توسط مواد رنگی دندان ویژه فرم فک و دندان های فرد طراحی میشود. هدف از قرار دادن این لایه ها تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول دندانها و بهبود ظاهر دندان ها است که پس از قالب گیری و ساخت لایه مد نظر، آنها به دندانهای زیباجو چسبانده میشوند. لمینت را میتوان با تراش دندان یا بدون تراش دندان ها انجام داد. لمینت های دندان مشابه روکش ها یا همان ونیر هستند. لمینت ها از یک ماده نازک و سفارشی ساخته میشوند که بر روی سطح دندان ها قرار بگیرند تا ظاهر دندان های زیباجو را بهبود ببخشند.

لمینت های دندان گاها با روکش های دندان اشتباه گرفته میشوند زیرا بسیار مشابه یکدیگر هستند اما آنها با یکدیگر تفاوت اساسی دارند. لمینت ها مواد نازکی هستند و میزانی که از مینای دندان برداشته میشود تا آنها نصب شوند کمتر از میزانی است که برای ونیرها برداشته میشود. روکش ها در واقع پوسته های همرنگ دندان هستند که روی سطح دندان نصب میشوند. به بیانی ساده تر میتوان گفت لمینت ماده ی نازکی است که روی دندان های موجود قرار میگیرد در حالی که ونیرها پوسته هایی به رنگ دندان هستند که اطراف دندان قرار میگیرند. هر دوی آنها میتوانند به روش خودشان دندان آسیب دبده را ترمیم کنند.


مزایا لمینت دندان

در ادامه به برخی از مهمترین مزایای لمینت دندان اشاره خواهیم کرد:

 • 1. آنها دندان شکسته و پوسیده را درست میکنند

  دندان های آسیب دیده برای سلامت دهان و دندان و اعتماد به نفس شما مضر است. اگر دندان ساییده یا شکسته ای دارید، احتمالا بهتر متوجه این موضوع شده اید. به جای کشیدن یا پر کردن دندان، از لمینت استفاده می شود. بسته به موقعیت خاص شما، آنها روی چندین دندان یا یک دندان قرار می گیرند.

 • 2. آسیب کمتری نسبت به روکش (ونیر) ها به دندان ها وارد می کند

  با روکش‌ها، قسمت بزرگی از دندانها سوهان می‌خورند. لمینت ها فقط قسمت کوچکی از مینای دندان را برمیدارند تا کار کنند. این بدان معنی است که شما اکثریت دندان موجود خود را حفظ می کنید.

 • 3. بهبود در تغییر رنگ دندانها

  برخی از لکه های روی دندان را نمی توان با درمان سفید کننده از بین برد. لکه هایی که از داروهای تجویزی، کانال ریشه و فلوراید وجود دارند را بدون نصب روکش یا لمینت نمیتوان از بین برد. لمینت به حل مشکل کمک می کند.

  شما همچنین میتوانید انتخاب کنید چه رنگ لمینتی را روی دندان هایتان نصب کنید. ممکن است شما ترجیح دهید که به جای آنکه رنگ طبیعی دندانهایتان را حفظ کنید، از رنگ های سفیدتر استفاده کنید که منجر به زیبایی بیشتر دندان های شما میشود.

 • 4. لمینت های دندانی فاصله های دندان های شما را می بندند

  وجود فاصله در دندان ها شایع است. نکته منفی این است که این فاصله ها در نهایت باعث تحلیل رفتن استخوان فک می شوند. همچنین منجر به تغییر جایگاه اصلی دندان ها و بهم ریختگی فرم دندان ها میشوند. لمینت دندان یک راه حل سریع و آسان برای این مشکل است. همچنین از بروز مشکلات پیشرفته تر مانند زوال فک جلوگیری می کند.


لمینت دندان در دنتال زعفرانیه

لمینت معمولی در دنتال زعفرانیه انجام میشود. این لمینت ها با بهترین مواد و در برترین لابراتور های تهران ساخته میشوند. فرمول ساخت آنها اختصاصی نیست اما با برترین مواد ساخته میشوند و توسط برترین دندانپزشک ها نصب میشوند. در صورتی که مایل به دریافت مشاوره در زمینه لمینت دندان وی آی پی هستید، به صفحه لمینت دندان وی آی پی که تحت نظر دکتر جلالوند میباشد مراجعه کنید و در صورتی که مایل به دریافت مشاوره در زمینه لمینت اقتصادی هستید، از طریق لینک مشاوره رایگان اطلاعات تماستان را وارد کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.


سوالات متداول درباره لمینت دندان

1. لمینت دندان به چند جلسه نیاز دارد؟

معمولا لمینت دندان نیاز به دو جلسه حضور در دندانپزشکی دارد. در جلسه ی اول دندانپزشک مشاوره های لازم را به شما میدهد و قالب گیری دندان هایتان را انجام میدهد. جلسه ی دوم زمانی است که لمینت های شما ساخته شده اند و نصب میشوند. البته در برخی از موارد ممکن است دندانپزشک صلاح بداند که شما باید قبل از لمینت دندان نیاز به ارتودنسی یا سایر خدمات زیبایی دارید و تعداد جلسات شما بیشتر شود.

2. آیا لمینت دندان درد دارد؟

در دنتال زعفرانیه ما تمام تلاشمان را میکنیم که مطمئن شویم شما هیچگونه دردی را احساس نمیکنید. در طول مراحل از بی حسی موضعی استفاده میشود که شما دردی را احساس نکنید. ممکن است هنگام نصب کمی فشار روی دندان هایتان احساس کنید اما دردی را تجربه نخواهید کرد.

3. طول عمر لمینت های دندان چقدر است؟

طول عمر لمینت های دندان کاملا بستگی به میزان رعایت بهداشت دهان و دندان توسط زیباجو دارد. متاسفانه اکثر زیباجویان فکر میکنند چون ظاهر لمینت های دندان زیبا و سفید است، پس نیازی به رعایت بهداشت دهان و دندان ندارند و به سرعت ریشه، عصب یا مینای اصلی دندان هایشان آسیب میبیند. در صورتی که به طور مرتب مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید طول عمر لمینت های دندان میتواند بین 15 تا 20 سال باشد. البته توجه داشته باشید که طول عمر آنها به جنس موادی که استفاده میکنید نیز بستگی دارد. برخی برندهای ضعیف ممکن است طول عمر پایینتری داشته باشند.

4. چگونه پس از نصب از لمینت دندان مراقبت کنم؟

مراقبت از لمینت دندان ساده است. کافی است بهداشت دهان و دندان هایتان را رعایت کنید. در صورت نصب لمینت دندان باید بهداشت دهان و دندانهایتان را دو برابر معمول کنید. این بدان معنی است که باید حداقل 2 بار در روز مسواک و نخ دندان بزنید.

5. هزینه لمینت دندان چقدر خواهد بود؟

هزینه لمینت دندان کاملا بستگی به مهارت و سابقه دندانپزشک و موادی که برای لمینت دندان استفاده میشود دارد. در دنتال زعفرانیه ما لمینت دندان اقتصادی و لمینت دندان VIP داریم. برای اطلاعات بیشتر درباره لمینت دندان VIP که تحت نظارت مستقیم دکتر علیرضا جلالوند انجام میشود، به صفحه لمینت دندان وی آی پی مراجعه کنید و اطلاعات ارتباط با کارشناسان دکتر جلالوند را بیابید. در صورتی که مایل به دریافت خدمات لمینت دندان اقتصادی هستید، از طریق لینک درخواست مشاوره رایگان اطلاعات تماستان را وارد کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

دنتال زعفرانیه

کلینیک دنتال زعفرانیه خدماتی نظیر ایمپلنت دندان، لمینت دندان، جرمگیری دندان، ارتودنسی دندان، بلیچینگ دندان، جراحی دندان و ... انجام میدهد. ما در دنتال زعفرانیه این افتخار را داریم که سال ها به شما مشتریان عزیز در زمینه ی زیبایی دندان ها خدمات رسانی کرده باشیم.

همچنین کلینیک دنتال زعفرانیه سابقه ای درخشان در طراحی لبخند بیماران دارد. کادر مجرب و حرفه ای دنتال زعفرانیه همچنین طراحی لبخند ده ها هنرمند گرامی را به عهده گرفته است. موادی که در دنتال زعفرانیه استفاده میشوند تمام توسط خود دندانپزشک زیبایی از سوئیس وارد ایران میشود بنابراین برترین کیفیت را در اختیار زیباجویان قرار میدهیم.

دنتال زعفرانیه

لمینت دندان

آدرس:

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، روبروی مرکز خرید پالادیوم

ساعات کاری :

از ساعت 8 الی 17

تلفن تماس :
02122172853-02122438771