کامپوزیت دندان

شرح خدمت

کامپوزیت دندان یک ماده همه کاره است که در روش های مختلف دندانپزشکی، عمدتاً برای پر کردن حفره ها و ایجاد روکش استفاده می شود. کامپوزیت دندان شامل مخلوطی مبتنی بر رزین و یک ماده پرکننده است که معمولاً از شیشه یا کوارتز ساخته می شود.


کامپوزیت دندان برای پر کردن دندان

پر کردن با کامپوزیت دندان برای ترمیم حفره ها و آسیب های جزئی دندان استفاده می شود. پرکننده های کامپوزیتی از یک ماتریس رزین (معمولاً مخلوطی از Bis-GMA و سایر مونومرهای دی متاکریلات) و یک پرکننده غیر آلی (مانند ذرات شیشه یا سرامیک) ساخته می شوند. ذرات پرکننده استحکام و مقاومت در برابر سایش را ایجاد می کنند. در این روش دندانپزشک قسمت پوسیده دندان را برمی دارد. سپس حفره تمیز و آماده می شود. در مرحله بعد مواد کامپوزیت به صورت لایه لایه اجرا می شود و با استفاده از نور مخصوص پخت سفت می شود. درنهایت پر کردگی شکل داده و صیقل داده می شود تا با خطوط طبیعی دندان مطابقت داشته باشد.

مزایا کامپوزیت دندان برای پر کردن دندان

 • • می توان آنها را کاملاً با رنگ دندان طبیعی مطابقت داد و آنها را عملاً نامرئی کرد.
 • • مواد کامپوزیت مستقیماً به ساختار دندان می چسبد که می تواند به حمایت از دندان باقی مانده و جلوگیری از شکستگی کمک کند.
 • • ساختار دندان کمتری نسبت به پرکردن آمالگام باید برداشته شود و بیشتر از دندان طبیعی حفظ شود.

در صورتی که مایل به اطلاعات بیشتر درباره پر کردن دندان هستید، به صفحه پر کردن دندان مراجعه کنید.


کامپوزیت دندان به عنوان ونیر کامپوزیت

از ونیرهای کامپوزیت برای بهبود ظاهر دندان ها با پوشاندن عیوب استفاده می شود. مشابه پرکننده های دندان از جنس کامپوزیت، روکش ها از یک ماده کامپوزیتی بر پایه رزین ساخته می شوند، اما معمولاً به گونه ای فرموله می شوند که سطحی صاف و صیقلی ارائه دهند که مینای طبیعی را تقلید می کند. برای شروع دندانپزشک معمولا کمی از سطح مینای دندان را میتراشد تا فضای کافی برای قنصب کامپوزیت دندان داشته باشد. سپس رزین کامپوزیت به طور مستقیم به صورت لایه لایه روی سطح دندان اعمال می شود. هر لایه با نور خاصی شکل گرفته و پخت می شود. هنگامی که همه لایه ها اعمال می شوند، روکش شکل داده می شود، جلا داده می شود و برای دستیابی به ظاهر و احساس طبیعی به پایان می رسد. ونیر کامپوزیت ها به دلیل جذابیت و زیبایی، ماهیت کمتر تهاجمی و مقرون به صرفه بودن انتخابی بهینه برای بهبود ظاهر دندان ها هستند.


مزایا کامپوزیت دندان به عنوان ونیر کامپوزیت

 • • آنها را می توان بسیار طبیعی ساخت و به صورت سفارشی طراحی شده اند تا با شکل و رنگ دندان های بیمار مطابقت داشته باشند.
 • • اغلب، قبل از قرار دادن ونیرهای کامپوزیت، نیاز به برداشتن ساختار دندانی کمی وجود دارد بنابراین درمان زیبایی کم تهاجمی هستند.
 • • از آنجایی که به حداقل برداشتن سطح دندان نیاز دارند، این روش عموماً برگشت پذیر است.

کامپوزیت های دندان عموما بین 5 تا 15 سال عمر میکنند. طول عمر آنها کاملا بستگی به این امر دارد که از چه مواد و برندی استفاده میشود و زیباجو تا چه اندازه بهداشت دهان و دندان را رعایت میکند. در صورتی که بهداشت دهان و دندان ها به درستی رعایت شده باشد، زیباجو میتواند پس از اتمام عمر ونیر کامپوزیت آنها را ریموو کند و کامپوزیت دندان جدید نصب کند.


کامپوزیت دندان در دنتال زعفرانیه

کامپوزیت های دندان در دنتال زعفرانیه به دو دسته کامپوزیت دندان اقتصادی و کامپوزیت دندان وی آی پی تقسیم میشوند. کامپوزیت آی پی اس یکی از برترین کامپوزیت های دندان می باشد. برای مطالعه درباره کامپوزیت دندان وی آی پی به صفحه کامپوزیت وی آی پی مراجعه کنید و برای مطالعه درباره کامپوزیت دندان اقتصادی همین صفحه را مطالعه کنید. کامپوزیت های دندان اقتصادی در دنتال زعفرانیه از سه برند هستند: آی پی اس، سارمکو و توکویاما. در ادامه آنها به صورت مختصر معرفی میشوند:


1. کامپوزیت دندان آی پی اس

کامپوزیت IPS به نوع خاصی از مواد کامپوزیت دندان با کیفیت بالا گفته میشود که برای ترمیم مستقیم و غیر مستقیم استفاده میشود. کامپوزیت آی پی اس بسیار طبیعی و زیبا است و نور از میان آنها رد میشود که باعث میشود بسیار مشابه دندان های طبیعی به نظر برسد. کامپوزیت دندان آی پی اس اقتصادی در دنتال زعفرانیه 2 لایه می باشد. آنها تشکیل شده از یک لایه بیس هستند که این لایه تیرگی و رنگ زیرین را فراهم میکند. سپس یک لایه ی شفاف روی دندان ها قرار میگیرد که برای عبور نور عالی است و فرمی طبیعی به کامپوزیت دندان میدهد.

2. کامپوزیت دندان سارمکو

شرکت SAREMCO یک شرکت دندانپزشکی سوئیسی است که به دلیل تولید مواد دندانی با کیفیت بالا شناخته میشود. کامپوزیت دندان سارمکو در محصولات و کیفیت های متفاوتی موجود است از جمله:

 • 1. SAREMCO Fill که یک کامپوزیت دندان نانوهیبرید نورگیر است که مناسب بریا ترمیم دندان های قدامی و خلفی است.
 • 2. SAREMCO S-PRG یک کامپوزیت منحصر به فرد با فناوری شیشه اینومر پیش واکنش شده سطحی با استحکام مکانیکی فوق العاده بالا است.
 • 3. SAREMCO Flow یک کامپوزیت دندان روان برای کاربرد آسان در ترمیم های کم تهاجمی است که سازگاری بالایی با حفره های دندانی دارد.

3. کامپوزیت دندان توکویاما

دنتال توکویاما یک تولید کننده برجسته در صنعت دندانپزشکی است که به دلیل مواد پزشکی نوآورانه و باکیفیت شناخته میشود. مواد کامپوزیت دندان آنها به گونه ای طراحی شده است که زیبایی، دوام و سهولت استفاده را براب ترمیم های مختف دندان ارائه دهند. محصولات کلیدی آنها عبارتند از:

 • 1. Estelite Sigma Quick که یک کامپوزیت جهانی است که به دلیل جلاپذیری بالا، زیبایی طبیعی و سهولت کار معروف است.
 • 2. Estelite Omega که یک کامپوزیت دندان درجه 1 طراحی شده برای ترمیم های زیبایی به ویژه در ناحیه قدامی است.
 • 3. Estelite Bulk Fill Flow یک کامپوزیت فله پر کننده روان است که برای ترمیم های خلفی کارآمد و صرفه جویی در زمان طراحی شده است.

کامپوزیت توکویاما بسیار زیبا است و سایه های دندان طبیعی را دارد و قابلیت جلاپذیری بالایی دارد، آنها همچنین استحکام بالایی دارند، در ساخت آنها از فناوری نانو استفاده شده است که طول عمر بالای آنها را تضمین میکند. آنها میتوانند نهایتا تا 15 سال عمر کنند در صورتی که بهداشت دهان و دندان توسط بیمار به درستی رعایت شود.

دنتال زعفرانیه

کلینیک دنتال زعفرانیه خدماتی نظیر ایمپلنت دندان، لمینت دندان، جرمگیری دندان، ارتودنسی دندان، بلیچینگ دندان، جراحی دندان و ... انجام میدهد. ما در دنتال زعفرانیه این افتخار را داریم که سال ها به شما مشتریان عزیز در زمینه ی زیبایی دندان ها خدمات رسانی کرده باشیم.

همچنین کلینیک دنتال زعفرانیه سابقه ای درخشان در طراحی لبخند بیماران دارد. کادر مجرب و حرفه ای دنتال زعفرانیه همچنین طراحی لبخند ده ها هنرمند گرامی را به عهده گرفته است. موادی که در دنتال زعفرانیه استفاده میشوند تمام توسط خود دندانپزشک زیبایی از سوئیس وارد ایران میشود بنابراین برترین کیفیت را در اختیار زیباجویان قرار میدهیم.

دنتال زعفرانیه

کامپوزیت دندان

آدرس:

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، روبروی مرکز خرید پالادیوم

ساعات کاری :

از ساعت 8 الی 17

تلفن تماس :
02122172853-02122438771