ایمپلنت دیجیتال

شرح خدمت

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یک پایه کوچک است که معمولا از تیتانیوم ساخته شده است و به عنوان جایگزینی برای ریشه دندان عمل میکند. همچنین یک متصل کننده به اسم اباتمنت دارد که روی این پایه نصب میشود که روی آن تاج دندان نصب میشود. تاج دندان سفارشی است و مطابق با سایز و رنگ دندان هر فرد ساخته میشود. ایمپلنت دندان در حال حاضر بهترین جایگزین برای دندان از دست رفته می باشد زیرا فرمی طبیعی دارد و مشکلی در جویدن غذا ایجاد نمیکند. ایمپلنت دندان در واقع نوعی دندان مصنوعی ثابت برای دندان از دست رفته می باشد. ایمپلنت دندان در واقع با استخوان فک عجین میشود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دندان به صفحه ایمپلنت دندان مراجعه کنید.


ایمپلنت دیجیتال چیست؟

همانطور که پیشتر گفته شد، در حال حاضر ایمپلنت دندان بهترین روش برای جایگزینی دندان از دست رفته می باشد. پیشرفت علم منجر به استفاده از روش های جدید مانند ایمپلنت دیجیتال برای جایگزینی دندان از دست رفته شده است. ایمپلنت دیجیتال در واقع ترکیبی از علم نوین و هوش مصنوعی با علم پزشکی است. این تکنیک از یک شبیه سازی کامپیوتری سه بعدی برای بررسی موقعیت استخوان و عصب استفاده میکند. هنگام انجام ایمپلنت دیجیتال ایمپولوژیست برش کوچکتری نسبت به روش سنتی درست میکند و بیمار درد کمتری را نسبت به روش سنتی تجربه میکند. با توجه به ایمپلنت دیجیتال میتوان ایمپلنت ها را با توجه به اندازه استخوان ساخت. در چنین شرایطی جراح نیازی به برش و بخیه در موارد غیر ضروری ندارد. این جراحی به کمک کامپیوتر و با کمترین برش ممکن انجام میشود.


فواید ایمپلنت دیجیتال چیست؟

  • • جراحی ایمپلنت دیجیتال زمان کمتری میبرد. کل جراحی حدوا 10 الی 15 دقیقه زمان خواهد برد.
  • • سی تی اسکن سه بعدی دقت بهتری را برای قرار دادن ایمپلنت دندان و زاویه بندی مناسب برای بهبود سریغتر فراهم میکند.
  • • بخیه و برش کمتری نسبت به ایمپلنت دندان سنتی انجام داده میشود. در نتیجه، خونریزی کمتری خواهد داشت و زمان بهبود سریعتر است.
  • • هیچ آسیبی به اعصاب و دندان های مجاور وارد نمیشود زیرا ایمپلنت های دیجیتال دقیقا در جای خودشان در استخوان فک قرار میگیرند.
  • • ایمپلنت دیجیتال راهی ایمن است برای کسانی که مبتلا به دیابت یا فشار خون بالا هستند زیرا نتایج این روش تا حدی قابل پیش بینی است.
  • • ایمپلنت ها با توجه به هماهنگی دندان های مجاور پردازش و طراحی میشوند و حداکثر زیبایی را به ارمغان می آورد.

تفاوت بین ایمپلنت دندان سنتی و ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال نسبت به ایمپلنت دندان سنتی مزایای زیادی دارد از جمله:

زمان درمان کوتاه تر: از آنجایی که قرار دادن ایمپلنت های دندان دیجیتال با استفاده از فناوری هدایت شونده کامپیوتری برنامه ریزی میشود، زمان جراحی نسبت به کاشت ایمپلنت دندان سنتی کوتاه تر است.

آسیب کمتر: کاشت ایمپلنت های دیجیتال علاوه بر زمان کمتر، احتمال خطای کمتری نیز دارد. این امر به این دلیل است که جراح دقیقا قبل از شروع عمل میداند ایمپلنت دندان را کجا قرار دهد. درنتیجه این امر سبب میشود که آسیب رسانی به بافت های اطراف به حداقل برسد.

پیوند استخوان کمتر: یکی دیگر از مزایای ایمپلنت دیجیتال این است که اغلب به پیوند استخوان کمتری نسبت به ایمپلنت دندان سنتی دارد. این امر بدین دلیل است که قرار دادن ایمپلنت دندان دقیقتر است که به حفظ استخوان اطراف کمک میکند.


فرآیند کاشت ایمپلنت دندان دیجیتال

در ادامه مراحل کاشت ایمپلنت دیجیتال تشریح شده است:

  • گام اول: مشاوره اولین گام برای انجام ایمپلنت دیجیتال مشاوره است. شما در گام اول باید با دندانپزشکتان مشورت کنید و معاینه کامل دهان و دندان های شما انجام شود. دندانپزشک در این مرحله مشخص میکند که آیا شما کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان هستید یا خیر. اگر قصد دارید ایمپلنت دیجیتال انجام دهید، بهتر است این کار را در بهترین مرکز ایمپلنت تهران و ایران، دنتال زعفرانیه، و تحت نظر برترین دندانپزشک های زیبایی ایران انجام دهید.
  • گام دوم: اسکن سه بعدی در صورتی که شما کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت دیجیتال باشید، دندانپزشک یک اسکن سه بعدی از دهان شما میگیرد تا تصویری دقیق از استخوان فک و دندان های شما داشته باشد. از این تصویر برای برنامه ریزی قرار دادن ایمپلنت دندان و جراحی ایمپولوژی استفاده میشود.
  • گام سوم: انجام جراحی ایمپلنت دندان هنگامی که برنامه ریزی های لازم برای کاشت ایمپلنت دیجیتال انجام شد، گام بعدی این است که ایمپولوژیست ایمپلنت دندان را برای شما نصب کند. در طول جراحی دندانپزشک زیبایی از عکس سی تی اسکن و فناری دیجیتال برای قرار دادن ایمپلنت های دندان در محل ایده آل استفاده میکند.
  • گام چهارم: بهبود پس از جراحی، باید به لثه و استخوان فکتان اجازه دهید تا اطراف جراحی ایمپلنت دندان بهبود یابد. مدت زمان بهبود بستگی به میزان حرفه ای بودن جراح شما و همچنین شرایط جسمی خاص شما دارد اما به طور معمول چندین ماه طول میکشد.

دنتال زعفرانیه

کلینیک دنتال زعفرانیه خدماتی نظیر ایمپلنت دندان، لمینت دندان، جرمگیری دندان، ارتودنسی دندان، بلیچینگ دندان، جراحی دندان و ... انجام میدهد. ما در دنتال زعفرانیه این افتخار را داریم که سال ها به شما مشتریان عزیز در زمینه ی زیبایی دندان ها خدمات رسانی کرده باشیم.

همچنین کلینیک دنتال زعفرانیه سابقه ای درخشان در طراحی لبخند بیماران دارد. کادر مجرب و حرفه ای دنتال زعفرانیه همچنین طراحی لبخند ده ها هنرمند گرامی را به عهده گرفته است. موادی که در دنتال زعفرانیه استفاده میشوند تمام توسط خود دندانپزشک زیبایی از سوئیس وارد ایران میشود بنابراین برترین کیفیت را در اختیار زیباجویان قرار میدهیم.

دنتال زعفرانیه

ایمپلنت دیجیتال

آدرس:

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، روبروی مرکز خرید پالادیوم

ساعات کاری :

از ساعت 8 الی 17

تلفن تماس :
02122172853-02122438771