لمینت بدون تراش

شرح خدمت

لمینت بدون تراش که به عنوان ونیرهای از پیش آماده نیز شناخته می شوند، نوعی درمان زیبایی دندان هستند که شامل اعمال یک لایه نازک از پرسلن یا مواد کامپوزیت بر روی سطح جلوی دندان می شود. همانطور که از نام آنها پیداست، لمینت بدون تراش نیاز به تراش مینای دندان ها ندارد و بدون تراش روی دندان طبیعی زیباجو قرار میگیرند.

لمینت دندان سنتی معمولاً نیاز به برداشتن لایه ای از مینا از سطح دندان دارند تا فضایی برای روکش ایجاد شود. اغلب، دندان ها باید حداقل 0.5 میلی متر برداشته شوند. در مقابل، لمینت های بدون تراش بسیار نازک‌تر هستند و می‌توان آنها را مستقیماً روی دندان بدون نیاز به تغییر قابل توجهی در ساختار طبیعی دندان قرار داد.

لمینت بدون تراش را می توان برای رفع طیف وسیعی از مشکلات زیبایی دندان، از جمله تغییر رنگ، براده ها، ترک ها و ناهماهنگی های جزئی استفاده کرد. آنها همچنین اغلب به عنوان جایگزین کمتر تهاجمی برای لمینت های دندان سنتی برای بیمارانی که دندان ها و لثه های نسبتا سالمی دارند اما می خواهند ظاهر لبخند خود را بهبود بخشند، استفاده می شود.


فواید لمینت بدون تراش

لمینت بدون تراش مزایای متعددی نسبت به لمینت های دندان سنتی دارند که آن‌ها را به گزینه‌ای جذاب برای بسیاری از بیماران تبدیل می‌کند. در ادامه به برخی از آنها اشاره میشود:

 • • آنها کم تهاجمی هستند و نیازی به برداشتن ساختار طبیعی دندان ندارند، که این خبر خوبی برای کسانی است که در مورد انجام روش های تهاجمی تر مردد هستند می باشد.
 • • لمینت بدون تراش سرعت نصب بالایی دارند، به این معنی که بیماران اغلب می‌توانند تنها در یک یا دو جلسه با دندانپزشک خود به نتایج دلخواه خود برسند. این به ویژه برای کسانی که برنامه های شلوغ و زمان محدودی برای مراجعه به دندانپزشکی دارند (یا کسانی که ترس جزئی از دندانپزشکی دارند) خوب است.
 • • یکی دیگر از مزایای لمینت بدون تراش این است که دائمی نیستند. برخلاف روکش‌های سنتی که نیاز به تغییر دائمی در ساختار طبیعی دندان دارند، لمینت بدون تراش را می‌توان بدون آسیب رساندن به دندان زیرین برداشت. این می تواند آرامش خاطر را برای کسانی که ممکن است در مورد تعهد به درمان غیرقابل برگشت دندانپزشکی نگران باشند، فراهم کند.

مراحل ساخت لمینت بدون تراش

روش قرار دادن لمینت بدون تراش معمولاً نسبت به لمینت های دندان سنتی کمتر تهاجمی است و تنها در یک یا دو جلسه می‌توان آن را تکمیل کرد.

 • • اولین قدم برای گرفتن روکش بدون آماده سازی، برنامه ریزی برای مشاوره با دندانپزشک است. در طی این ویزیت، دندانپزشک دندان‌های شما را ارزیابی می‌کند، عکس opg از دندان های شما میگیرد و درباره اهداف زیبایی دندانهایتان از شما سوالاتی میپرسد.
 • • هنگامی که دندانپزشک تشخیص داد که لمینت بدون تراش برای شما مناسب است، یک طرح سفارشی برای روکش های شما ایجاد می کنند. بدین منظور یا از دندان های شما قالب گیری میکنند یا دندان های شما را اسکن میکنند. نتایج به آزمایشگاه فرستاده می شوند و در آنجا لمینت را می سازند.
 • • برخلاف لمینت های دندان سنتی، لمینت های بدون تراش معمولاً نیازی به آماده‌سازی دندان‌های طبیعی شما ندارند. معمولا آنها بدون تراشیدن دندان میتوانند نصب شوند. در برخی از موارد ممکن است دندانپزشک بسیار جزئی مینای دندان ها را بتراشد. پس از آنها سطح دندان ها تمیز و ضد عفونی میشوند که آماده ی نصب لمینت شوند.
 • • پس از این کار، دندانپزشک ماده باندینگ مخصوصی را به سطح دندان هایتان میزند و سپس روکش ها را روی باندینگ میچسباند.
 • • در نهایت مواد باندینگ اضافه از اطراف لمینت تمیز میشوند. در برخی از موارد دندانپزشک روکش ها را جلا میدهد.

به طور کلی، نصب لمینت بدون تراش کم تهاجمی است و معمولاً تنها چند ساعت طول می کشد تا تکمیل شود. اکثر بیماران در طول نصب آنها ناراحتی اندکی را تجربه می‌کنند و می‌توانند فعالیت‌های عادی (مانند خوردن و آشامیدن) را بلافاصله پس از اتمام کار از سر بگیرند.


سوالات متداول درباره لمینت بدون تراش

 • 1. آیا لمینت بدون تراش برای همه مناسب است؟

  خیر، لمینت بدون تراش برای همه مناسب نیست. آنها برای افرادی که مشکلات زیبایی جزئی مانند تغییر رنگ جزئی، تراشه های کوچک یا شکاف های جزئی در دندانشان دارند، ایده آل هستند. با این حال، آنها ممکن است بهترین گزینه برای کسانی که مشکلات دندانی قابل توجه یا ناهماهنگی دارند، نباشند.

 • 2. طول عمر لمینت بدون تراش چقدر است؟

  با مراقبت مناسب، میانگین عمر لمینت بدون تراش 5 تا 10 سال است اما با رعایت موارد ضروری ممکن است طول عمر آنها حتی بیش از 10 سال شود. طول عمر آنها به عواملی مانند بهداشت دهان و دندان، رژیم غذایی و عدم وجود عادت هایی مانند دندان قروچه بستگی دارد.

 • 3. آیا لمینت بدون تراش طبیعی به نظر می رسد؟

  بله، آنها به گونه ای سفارشی ساخته شده اند که با دندان های هر فرد تناسب داشته باشند و لبخند آنها را از نظر زیبایی ظاهر کنند.

 • 4. آیا نصب لمینت های بدون تراش دردناک است؟

  نصب لمینت های بدون تراش عموماً بدون درد است زیرا نیازی به آماده سازی دندان ندارد. برخی از بیماران ممکن است ناراحتی جزئی را در طول فرآیند اتصال تجربه کنند، اما معمولاً بسیار جزئی و موقتی است.

 • 5. آیا رنگ لمینت بدون تراش به مرور تغییر میکند؟

  خیر زیرا آنها از مرغوبترین مواد ساخته شده اند که رنگ نگیرند. با این حال مصرف بیش از اندازه مواد غذایی که ایجاد لگه میکنند مانند قهوه، چای و شراب قرم ممکن است در دراز مدث بر روی رنگ آنها بستگی بگذارد.

دکتر علیرضا جلالوند

دکتر علیرضا جلالوند بهترین دندانپزشک تهران می باشند که مطبشان در استان تهران، خیابان زعفرانیه واقع شده است. دکتر جلالوند خدماتی نظیر ایمپلنت دندان، لمینت دندان و کامپوزیت دندان ارائه میدهند. تمامی مراحل ساخت روکش و پایه دندان ها تحت نظارت ایشان و در لابراتوری شخصی ایران با برترین مواد سوئیسی اشترومن ساخته میشود. ایشان بیش از ده سال است که در زمینه ی زیبایی دندان ها فعال هستند و سابقه ی درخشانی در زمینه ی همکاری با افراد مشهور دارند که همین نشان از اعتبار عملکرد دکتر جلالوند می باشد. دکتر جلالوند دارای مدارک فلوشیپ زیبایی از دانشگاه جنوا ایتالیا  فلوشیپ ایمپلنت دندان از دانشگاه ICOI آمریکا می باشند. ایشان همچنین مجوز طراحی لبخند دیجیتال از دانشگاه UCLA آمریکا را دارند.

دنتال زعفرانیه

لمینت بدون تراش

آدرس:

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، روبروی مرکز خرید پالادیوم

ساعات کاری :

از ساعت 8 الی 17

تلفن تماس :
02122172853-02122438771