طراحی لبخند دیجیتال

شرح خدمت

طراحی لبخند دیجیتال چیست؟

طراحی لبخند دیجیتال یک اصطلاح دندانپزشکی است که بدین معنا است که از فناوری دیجیتال برای اصلاح فرم دندان ها و در نتیجه لبخند استفاده میشود. در حقیقت در طراحی لبخند دیجیتال از تکنیک تصویر بردتری پیشرفته و نرم افزارهای مخصوص استفاده میشود تا فرم نهایی فک و دندان ها را پیش از انجام هر کاری مشخص کرد و پس از آن که زیباجو نتیجه ی کار را انجام داد، دندانپزشک شروع به کار میکند.

این فرآیند با تجزیه و تحلیل جامع ویژگی های صورت و دندان بیمار از جمله لب ها، لثه ها، دندان ها و لبخند آغاز می شود. عکس ها و فیلم های با وضوح بالا از زوایای مختلف گرفته می شود تا جنبه های مختلف چهره و لبخند بیمار را به تصویر بکشد. سپس این تصاویر در نرم افزار تخصصی بارگذاری می شوند، جایی که دندانپزشکان می توانند لبخند مجازی را با همکاری بیمار دستکاری و طراحی کنند.


طراحی لبخند دیجیتال چه فایده ای دارد؟

به کمک طراحی لبخند دیجیتال دندانپزشکان میتوانند با تغییر اندازه، شکل، رنگ و موقعیت دندان ها به صورت دیجیتالی لبخند بیمار را تقویت کنند. آنها همچنین میتوانند رابطه بین دندانها و سایر ویژگی های صورت رابرای اطمینان از تناسب هماهنگ ارزیابی کنند. همچنین زیباجو میتواند به طور فعال در فرآیند شرکت کند، ترجیحات فردی خود را بیان کند و بازخورد ارائه دهد تا به بهترین نتیجه برسند. پس از آن که طراحی لبخند دیجیتال نهایی شد، دندانپزشک بررسی میکند برای رسیدن به نتیجه ی مد نظر باید دقیقا چه عملیاتی روی دندان ها رخ دهند. دندانپزشک ممکن است ارتودنسی را توصیه کند و از روکش هایی نظیر کامپوزیت دندان یا لمینت دندان استفاده کند که به طرح نهایی برسید.


مزایا طراحی لبخند دیجیتال

طراحی لبخند دیجیتال مزایای زیادی دارد که در ادامه به آنها به صورت مختصر اشاره میشود.

  • ✔ همکاری بین زیباجو و دندانپزشک افزایش می یابد. در نتیجه این اتفاق زیبا جو و دندانپزشک با یکدیگر قبل از انجام هر کاری به توافق میرسند و این مسئله باعث افزایش رضایت زیباجویان میشود و به تصمیمات آگاهانه تر آن ها کمک میکند.
  • ✔ طراحی لبخند دیجیتال همچنین پیش بینی پذیری، دقت و کارایی درمان را بهبود میبخشد زیرا دندانپزشک برنامه مشخصی برای دنبال کردن دارد.
  • ✔ طراحی لبخند دیجیتال در زمان بیمار و دندانپزشک زیبایی صرفه جویی میکند. هنگامی که از قبل مشخص است قرار است چه خدماتی به زیباجو ارائه شود، نقشه راه مشخصی پیش روی دندانپزشک و زیباجو قرار میگیرد. در نتیجه دندانپزشک دقیقا مطابق این مسیر عمل میکند و زیباجو نیز میداند باید منتظر چه نتیجی باشد. بنابراین در چنین شرایطی نیاز به ترمیم یا حتی انجام مجدد تمامی مراحل به دلیل نارضایتی زیباجو از نتیجه نیست.
  • ✔ هنگامی که زیباجو در مراحل طراحی لبخند دیجیتال دخیل میشود، خواسته های دقیقتر و واقع بینانه تری را بیان میکند. دندانپزشک به عنوان مثال میتواند نتیجه نهایی طراحی لبخند بدون ارتودنسی و با ارتودنسی را نشان دهد که زیباجو بداند کدام یک را میخواهد و همچنین دقیقتر درباره هزینه هایی که قرار است بکند، تصمیم بگیرد.

مراحل انجام طراحی لبخند دیجیتال

پس از وارد کردن داده‌ها به نرم‌افزار، دندانپزشک به کتابخانه دیجیتالی با اشکال مختلف که می‌تواند در بالای دندان‌های زیباجو در تصاویر قرار داده شود، نگاه می‌کند سپس به زیباجو یک نگاه اجمالی به آنچه می تواند از درمان انتظار داشته باشد، میدهد. همچنین آنچه را که برای ایجاد یک مدل فیزیکی با یک آزمایشگاه دندانپزشکی لازم است به دندانپزشک می دهد. تصاویر و ویدئوها به آزمایشگاه کمک می‌کنند تا مدل واقعی‌تری ایجاد کند که ممکن است شامل زیبایی‌شناسی صورت و سایر جنبه‌های مهم باشد.

زیباجو به شدت در کل فرآیند از ابتدا تا انتها درگیر خواهید شد. زیباجو باید خواسته ها و نیازهای خود را در زمینه طراحی لبخند مد نظرش با دندانپزشک در میان بگذارد. زیباجو همچنین این فرصت را دارد که مدل سه بعدی و تصاویر ماکتی از شکل لبخند پس از اتمام درمان را تأیید کند. وقتی طراحی لبخند دیجیتال انجام میشود، زیباجو میتواند نظارت کاملی بر روند طراحی لبخندش داشته باشد. حتی ممکن دندانپزشک بتواند بخش هایی از مدل را به طور موقت در دهان زیباجو قرار دهد تا به وی ایده بهتری از ظاهر دندان هایش در هنگام صحبت و لبخند بدهد.

پس از تأیید، دندانپزشک فرآیند بازیابی را آغاز می‌کند. این مرحله اغلب شامل نگه داشتن ماکت یا مدل در دهان به عنوان راهنمای آماده سازی است. دندانهای آسیب دیده برداشته می شوند و دندان های ترمیم شده به عنوان ایمپلنت یا روکش قرار می گیرند. ارائه دهنده هر دندان را قبل از رفتن به دندان بعدی ترمیم می کند. در نهایت، این فرآیند با یک درمان پولیش به پایان می رسد که به دندان های زیباجو کمک می کند تا براق و تمیز به نظر برسند.

دکتر علیرضا جلالوند

دکتر علیرضا جلالوند بهترین دندانپزشک تهران می باشند که مطبشان در استان تهران، خیابان زعفرانیه واقع شده است. دکتر جلالوند خدماتی نظیر ایمپلنت دندان، لمینت دندان و کامپوزیت دندان ارائه میدهند. تمامی مراحل ساخت روکش و پایه دندان ها تحت نظارت ایشان و در لابراتوری شخصی ایران با برترین مواد سوئیسی اشترومن ساخته میشود. ایشان بیش از ده سال است که در زمینه ی زیبایی دندان ها فعال هستند و سابقه ی درخشانی در زمینه ی همکاری با افراد مشهور دارند که همین نشان از اعتبار عملکرد دکتر جلالوند می باشد. دکتر جلالوند دارای مدارک فلوشیپ زیبایی از دانشگاه جنوا ایتالیا  فلوشیپ ایمپلنت دندان از دانشگاه ICOI آمریکا می باشند. ایشان همچنین مجوز طراحی لبخند دیجیتال از دانشگاه UCLA آمریکا را دارند.

خدمات دیگر این کلینیک

دنتال زعفرانیه

طراحی لبخند دیجیتال

آدرس:

تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، روبروی مرکز خرید پالادیوم

ساعات کاری :

از ساعت 8 الی 17

تلفن تماس :
02122172853-02122438771