لمینت دندان

لمینت دندان عبارت است از پوسته بسیار نازکی از جنس سرامیک یا مواد کامپوزیتی که با ظرافتی خاص روی سطح بیرونی دندان بوسیله سمان های مخصوص و سازگار با دندان قرار می گیرد ، این عمل هیچگونه مشکلی برای دندان ایجاد نمی کند ؛ لمینت سرامیکی و یا کامپوزیتی کاملاً با سطح دندان سازگار هستند و در حقیقت یکی می شوند.

لمینت دندان
لمینت دندان
لمینت دندان
لمینت دندان

لمینت های VIP دکتر جلالوند

لمینت سرامیکی نسل جدید لیرینگ تکنیک با ضخامت ۰/۳ تا ۰/۵ میلیمتر ، لمینت وی آی پی مطب ما که با تکنیک پرسلن گذاری مک لارن ‌و در لابراتوار اختصاص زیر نظر دکتر جلالوند ساخته میشوند.

◽️ویژگی های لیرینگ تکنیک

۱. با توجه به اینکه لمینتها در لابراتوار زیر نظر دکتر جلالوند ساخته میشوند پس خیالتون کاملا راحت باشه که همون لمینتی که شما دوست داشته باشین برای شما ساخته میشود.

۲. با توجه به اینکه خود دکتر جلالوند دوره ی پرسلن گذاری لیرینگ تکنیک لابراتواری به روش مک لارن را گذراندن تکنیسین لابراتوار رو خودشون آموزش دادن پس خیالتون راحت هست که زیبا ترین لمینت دنیا برای شما ساخته میشود.

۳. تما مراحل ساخت لمینتهای وی آی پی در لابراتوار زیر نظر و با هماهنگی دکتر جلالوند انجام میشود.

۴. با توجه به اینکه پودر گذاری لمینتهای وی آی پی با قلم مو و ماند یک تابلو نقاشی انجام میشود ، در نتیجه این لمینت ها زیبایی و براقیت شگفت انگیز همانند دندانهای طبیعی دارند.

۵. با توجه به اینکه این لمینت ها در کوره های مخصوص و دمای بالاتر از ۹۰۰ درجه سانتیگراد ساخته میشوند در نتیجه خصوصیات خارق العاده ای از جمله زیبایی شگفت انگیز، استحکام و مقاومت بالا، دوام رنگ دائمی و … پیدا میکنند.

لمینت سرامیکی نسل جدید کانتكت لنز

این لمینت ها بسیار زیبا و با کیفیت می باشند که با دستگاههای پیشرفته پرس از پرسلن آی پی اس به ضخامت 3/.تا 5/. در لابراتوار های ایران ساخته می شوند و زیبایی و ظرافت خیره کننده ای دارند.و در مطب دنتال زعفرانیه انجام میشوند و از لحاظ قیمتی از لمینتهای وی آی پی دکتر جلالوند اقتصادی تر هستند.

لامینت های کامپوزیتی ( ونیر کامپوزیت)

این پوسته نازک از مواد کامپوزیتی به صورت مستقیم توسط دندانپزک زیبایی و در مطب روی سطح بیرونی دندان قرار می گیرد این روش نیازمند مهارت و هنر دندانپزشک زیبایی می باشد.ما در مقاله ای جدا در مورد ونیر کامپوزیت توضیحات کامل را داده ایم.

آمریکا لومینیرز

لومینیرز محصول شركت دنمت آمریكاست كه از پرسلن سرینات به ضخامت ٣/. تا۰/۵میلیمتر ساخته می شود. ولی با توجه به اشکالاتی که بهش وارده از جمله:

۱. چون مونولیتیک هست و توسط دستگاه درست میشود و لیرینگ تکنیک کار نمیشود پس زیبایی و نچرالیتی سیستم لیرینگ تکنیک را ندارد.( هنر دست ندارد)

۲. با توجه به مونولیتیک بودن امکان پوشاندن کامل رنگ دندانهای بدرنگ زیرین را ندارد و در آینده ممکن هست بدرنگی ها را نشان دهد

۳. چون فینیشینگ لاین درست و حسابی ندارد در پرپ دندان در آینده احتمال بروز عفونت لثه و گیر غذایی خیلی زیاد هستش.

در نتیجه ما این نوع لمینت را توصیه نمیکنیم .

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی که دارای ترک های مینایی و یا سایش کم لبه های دندانها می باشند. کسانی که در اثر مصرف سیگار و قهوه و.... دچار تغییر رنگ دندانی شده باشند. برای فرم دادن و یک دست کردن دندانها در کسانی که کجی و بهم ریختگی خفیف دندانی دارند.

چه کسانی کاندید لمینت دندان نیستند؟

کسانی که دارای مشکلات شدید فکی و دچار سایش شدید دندان ناشی از دندان قروچه و... هستند. افراد دارای پوسیدگی و عفونت شدید دندان که سبب تخریب زیاد سطح دندان شده باشد. افراد دارای بهم ریختگی و کرادینک شدید دندانی ( ابتدا باید ارتودنسی انجام دهند بعد لمینت )

قیمت لمینت دندان چقدر است؟

لمینتهای وی آی پی دکتر جلالوند با توجه به اینکه از متریال اورجینال کمپانی ایووکلار استفاده میشوند و در لابراتوار اختصاصی دکتر جلالوند و تحت نظارت کامل خود دکتر جلالوند ساخته میشوند ، و روی هر یک عدد لمینت ممکنه تا ۳ ساعت با قلم مو پودر گذاری انجام شود و … در نتیجه هزینه ی بالاتری دارند. لمینت های دنتال زعفرانیه هم با توجه به لابراتوار سازنده دو نوع قیمت دارند و اقتصادی تر هستند. لومینیرز هم بعلت اشکالاتی که گفته شد مورد تایید ما نیست و در مجموعه های ما کار نمیشود.

مراحل انجام لمینت دندان در مطب ما

مراحل انجام لمینت دندان

لمینت سرامیکی نسل جدید کانتکت لنز : جلسه اول قالب مخصوص به همراه عکس های مخصوص گرفته می شود و به لابراتوار تخصصی مجهز تحویل داده می شود و بین 15 تا 20روز بعد در جلسه دوم به شما تحویل داده می شود . ( این لامینت ها در ایران ساخته می شوند.)

لمینت کامپوزیتی ( ونیر کامپوزیت ): در یک جلسه و در مطب با مواد کامپوزیتی با کیفیت و با ظرافت منحصر به فردی روی سطح بیرونی دندانها کار می شوند.

طول عمر لمینت دندان

در صورت رعایت نکات بهداشتی توصیه شده در مطب ما به صورت زیر می باشد :

۱- لمینت های وی آی پی دکتر جلالوند ۱۵ تا ۲۵ سال
۲- لمینت های کانتکت لنز دنتال زعفرانیه ۱۵ تا ۲۰ سال
۳-کامپوزیت ۶ تا ۱۲ سال

احتمال حساسیت بعد از انجام لمینت دندان

در صورت رعایت تمام اصول علمی و کلینیکی توسط دندانپزشک زیبایی هیچگونه حساسیت دندانی ندارند و در بسیاری از موارد حساسیت دندانی را نیز برطرف می کنند.

احتمال شکستگی لمینت دندان

در این مورد خود فرد مراجعه کننده برای لمینت دندان نقش بسیار پررنگی دارد در صورت رعایت نکات توصیه شده توسط دندانپزشک زیبایی احتمال شکستن لمینت دندان بسیار پایین است و در صورت شکستن و لب پریدگی قابل ترمیم و اصلاح می باشند.

مراقبت های لازم برای حفاظت از لمینت دندان

پس از انجام طرح لبخند بوسیله لمینت دندان باید مراقبت ها دندانی را بیشتر کرده و نسبت به رعایت بهداشت دهان ودندان ( 3 بار در روز مسواک زدن) و همچنین استفاده از مواد خوراکی مخصوصاً آجیل و خشکبار ، دهانشویه ها و... احتیاط لازم و توجه ویژه شود.

موارد استفاده از لمینت دندان

اصلاح طرح لبخند و بدرنگی ها و شکل دندان ها

بستن فواصل بین دندانی

اصلاح بهم ریختگی ها و کجی های خفیف تا متوسط دندانی

اصلاح دندانهایی که دارای نواقص مینایی هایپوکلسیفیکیشن و ....

اصلاح دندان هایی که دراثر سایش خفیف و یا هر علت دیگری دچار شکستگی لبه انسیزال شده اند.

کنترا اندیکاسیون ها ( موارد عدم کاربرد) لمینت دندان

دندانهایی که در اثر نواقص دندانی یا پوسیدگیهای شدید بیشتر مینای خود را از دست داده باشند.

دندانهایی که در اثر عادات بد دهانی – دندان قروچه شدید دچار ساییدگی شدید شده باشند.

در افرادی که دندان های بیرون زده دارند

افرادی که لثه عفونی و بهداشت دهانی ضعیف دارند .

کدام روش لمینت دندان (لومینیرز، سرامیک کانتکت لنر، کامپوزیت) بهتر است هر سه درمان اگر با رعایت اصول و توسط دندانپزشک زیبایی ماهر انجام شود هیچگونه آسیبی به دندان وارد نمیکنند و انتخاب از بین آنها به چند عامل مهم از جمله نوع مشکل دندانی و همچنین دندان های فرد مراجعه کننده ، توان مالی فرد ، سطح بهداشت دهانی فرد ، سیگاری یا غیر سیگاری بودن و...بستگی دارد.

احتمال کنده شدن لمینت دندان از سطح دندان

شاید مهمترین سوال مراجعه کنندگان همین باشد در پاسخ باید بگوییم اگر نصب لمینت دندان با مواد با کیفیت از کمپانی های معروف و با سابقه و توسط دندانپزشک زیبایی ماهر انجام شود ، جدا شدن لامینت از دندان تقریباً غیرممکن می باشد. مگر در موارد خاصی که اینطور موارد را حتماً در هنگام تحویل دادن لمینت ها به بیماران دارای شرایط خاص کاملاً توضیح خواهیم داد.

مزایای لمینت های وی آی پی دکتر جلالوند و لمینتهای کانتکت لنز دنتال زعفرانیه

زیبایی و درخشندگی خیره کننده

پوشش کامل رنگ دندان زیرین با کمترین ضخامت سرامیکی(2/. تا 4/. میلیمتر حداکثر)

عدم نیاز به تراش مخرب دندان در مقایسه با روش ها و لامینت های سرامیکی معمولی (فقط نیاز به پرپ و آماده سازی دندان دارند).

داشتن عمر بسیار طولانی در مقایسه با دیگر درمانها که هزینه های اولیه نسبتاً زیاد در این لمینت ها را توجیه می کند(طول عمر 15 تا 25 سال دارند)

با توجه به داشتن ساختار کریستالی مشابه با مینای دندان کاملاً با دندان سازگار هستند.

درخشندگی و رنگ آنها با گذشت زمان تغییر نمی کند چون جذب آب و مواد رنگی با توجه به ساختار کریستالی شان به هیچ عنوان ندارند.

انجام کار تنها در دو جلسه و بدون نیاز به بی حسی

معایب لمینت های وی آی پی دکتر جلالوند و لمینتهای کانتکت لنز دنتال زعفرانیه

در حال حاضر تنها عیب این لمینت ها قیمت نسبتاً بالای انها می باشد که طول عمر بسیار بالایی این لمینت ها (15 تا 25 سال) و زیبایی خیره کننده شان این قیمت را توجیه می کنند.

مزایای لمینت دندان کامپوزیتی (ونیرکامپوزیت)

مهمترین مزیت کامپوزیت ها قیمت نسبتاً ارزان آنها در مقایسه با لمینت سرامیکی می باشد

عدم نیاز به تراش مخرب، فقط پرپ کردن و آماده سازی دندان رانیاز دارند.

انجام طرح لبخند با كامپوزیت فقط در یک روز و یک جلسه

معایب لمینت دندان کامپوزیتی (ونیرکامپوزیت)

طول عمر کمتر در مقایسه با لمینت های سرامیکی وی آی پی دکتر جلالوند و لمینت های کانتک لنز دنتال زعفرانیه

مقاومت و احتمال پریدگی کمتر در مقایسه با لمینت های سرامیکی وی آی پی دکتر جلالوند و لمینت های کانتک لنز دنتال زعفرانیه

به دلیل داشتن ساختار پلیمری و رزینی جذب آب اندکی دارند و در طولانی مدت احتمال تغییر رنگ وجود دارد.

البته در کامپوزیت جدید آی پی اس به دلیل سرامیکی بودن جذب آب و تغییر رنگ بسیار ناچیز و قابل چشم پوشی می باشد.

هر سه مورد لمینتهای سرامیکی وی آی پی دکتر جلالوند ، لمینت های کانتکت لنز دنتال زعفرانیه و کامپوزیت فقط نیاز به پرپ و آماده سازی دندان دارند و تراش مخرب به هیچ عنوان ندارند.

مدت زمان لازم برای طراحی لبخند بوسیله لمینت دندان

لامینت های وی آی پی دکتر جلالوند و لمینت های سرامیکی کانتکتت لنز دنتال زعفرانیه ، 2 جلسه زمان نیاز دارد جلسه اول قالب گرفته می شود و به لابراتوار تخصصی ارسال می گرددو جلسه دوم حدود 20 روز بعد به بیمار تحویل داده می شود(در ایران ساخته می شود)

لمینت کامپوزیتی ( ونیرکامپوزیت) در یک روز و در یک جلسه با کامپوزیت آی پی اس بصورت لیرینگ تکنیک و کیفیتی خارق العاده که مختص دنتال زعفرانیه هست در مطب ما طراحی لبخند انجام می شود.

وارانتی خدمات مطب ما

تمام خدمات انجام شده در مطب ما اعم از انواع لامینت سرامیکی ، انواع ونیر کامپوزیت به مدت یکسال وارانتی ترمیم رایگان دارند.

انواع ایمپلنت هم تحت هر شرایطی در صورت بروز مشکل تا یک سال گارانتی تعویض و ترمیم رایگان دارند ، پس با خیال راحت از کیفیت خدمات ما استفاده کنید.

راهای ارتباطی ما:

مطب::۰۲۱۲۲۱۷۴۸۵۳-۰۲۱۲۲۴۳۸۷۷۱
واتس آپ مطب: ۰۹۱۲۰۴۵۷۳۸۶
اینستاگرام:
@dr_alireza_jalalvand
@dental_zaferaniyeh

 

انتخاب رنگ در لمینت دندان

لیمنت دندان طیف وسیعی از رنگ ها را شامل می شود ، اساس فاکتور هایی مانند سن ، جنسیت ، رنگ چهره و سلیقه بیمار مشخص کننده رنگ لمینت دندان است.

بهتر از قبل از لمینت دندان درباره انتخاب رنگ لمینت دندان با دندانپزشک صحبت کنید و خواسته خود را درمیان بگذارید.

تجربه دندانپزشک می تواند در انتخاب بهترین رنگ و پیشنهادات زیبایی بر زیبایی چهره شما بیفزاید.

گارانتی لمینت دندان در مطب ما

لومینیرز: لومینیرز توسط خود شرکت Denmat آمریکا به مدت 5 سال گارانتی بدون قید و شرط می شود و کارت گارانتی بین المللی از آمریکا به اسم خود بیمارو دندانپزشک زیبایی ما صادر می شود که همه جای دنیا هم معتبر است .

لمینت سرامیکی کانتکت لنز : این لمینت به علت دارابودن کیفیت بسیار بالا توسط مطب ما گارانتی بی قید و شرط 8 ساله می شودو کارت گارانتی به اسم بیمار و دندانپزشک زیبایی ما صادر می شود

قیمت لمینت دندان

مراجعه کنندگان عزیز ، برای اطلاع از قیمت های لمینت دندان و سایر خدمات دندانپزشکی با مطب تماس بگیرید یا در پیج های اینستاگرام ما به دایرکت پیام دهید. همچنین از طریق تلگرام با ما در تماس باشید.

TOP