محقق سوئدی دكتر برانمارک در سال 1952 در يک فرايند تحقيقاتی دريافت قطعه تيتانيومی كه در استخوان پيچ كرده بود بعد از مدتي قابل جداً كردن از استخوان نيست و او دريافت كه فلز تيتانيوم با استخوان سازگاری دارد و با استخوان يكپارچه می شود.

دكتر برانمارک در سال 1965 اولين ايمپلنت را در فک انسان جا داد و با پيشرفت علم ، ايمپلنت ها نيز بطور چشمگيری توسعه يافته اند.

شركت های سازنده اخيرا اختراعات نوينی در صنعت ايمپلنت داشته اند كه در درصد موفقيت ایمپلنت نقش دارند.

Permark

ایمپلنت

ایمپلنت دندان در طول 25 سال گذشته دندانپزشکی را تغییر داده ، تصور کنید دیگر لازم نیست نگران از دست دادن دندان های طبیعی باشید زیرا ایمپلنت جایگزین ریشه دندان است.

ایمپلنت برای پشتیبانی تاج دندان (قسمتی از دندان ایمپلنتی که دیده نمی شود)، مانند ریشه دندان در استخوان فک قرار می گیرد ، سپس پروتز دندان روی آن قرار میگیرد.

جنس ایمپلنت از تیتانیوم ساخته شده که سبک وزن، قوی و بیولوژیک است ، بدین معنی که بدن آن را رد نمی کند. آلیاژ تیتانیوم فلزی است که حتما قبلا نام آن را در پزشکی شنیده اید مانند جایگزین های مفصلی که استفاده ارتوپدی دارد. ایمپلنت دارای بالاترین میزان موفقیت هر جراحی می باشند.

ایمپلنت دندان که به عنوان فیکسچر نیز شناخته میشود در استخوان فک قرار میگیرد تا پروتز دندان مثل تاج، بریج، دندان مصنوعی، اوردنچر را نگه دارد.

ایمپلنت

با نبود دندان چه اتفاقی می افتد؟

با نبود دندان و جایگزینی مناسب مانند ایمپلنت و وقتی دندان ها از بین می روند، استخوان هایی که از دندان ها پشتیبانی می کنند نیز از بین می روند. قرار دادن ایمپلنت دندان ، استخوان را تثبیت می کند و مانع از دست دادن استخوان فک می شود.

ایمپلنت ضمن جایگزینی دندان های از دست رفته ، کمک می کنند که شکل و تراکم استخوان نیز حفظ شود. این بدان معنی است که آنها از اسکلت صورت و به طور غیر مستقیم ساختار بافت نرم ( لثه ) ، گونه ها و لب ها حمایت شوند.

ایمپلنت دندان به شما کمک می کند خوردن، جویدن، لبخند زدن، صحبت کردن کاملا طبيعي بپردازيد. این قابلیت به سلامت اجتماعی، روحی و جسمی کمک می کند.

موفقیت یا عدم موفقیت درمان ایمپلنت بستگی به سلامت فردی که آن را دریافت میکند، داروهایی که بر یکپارچگی استخوان تاثیر میگذارند و سلامت بافت های مختلف دهان دارد.

کاهش ارتفاع صورت
ایمپلنت
TOP