ارتو ونیر

ارتو ونیر ترکیبی از درمان ارتودنسی و کامپوزیت دندان

ارتو ونیر ترکیبی از درمان ارتودنسی سریع و کوتاه مدت ( ٣ تا ٦ ) ماه و کامپوزیت دندان است.

داشتن لبخندی زیبا میتواند حس اعتماد به نفس و جذابیت خاصی را به ما القا کند ، امروزه در همه رده های سنی افراد زیادی به دنبال اصلاح طرح لبخند خود هستند، فرایند بهبود طرح لبخند و ایجاد لبخند هالیوودی توسط دندانپزشک زیبایی از طریق یک یا چند روش زیبایی از جمله لمینت دندان ، کامپوزیت دندان ، ارتودنسی و ... انجام می شود، به این طریق رنگ ، شکل ، فرم و موقعیت دندانها اصلاح میشود و در نتیجه لبخندی زیباتر برای ما به ارمغان می آورد.

ارتودنسی

مهمترین عیب ارتودنسی زمان طولانی درمان میباشد زیرا بسیاری از بیماران تمایل به داشتن براکتها و سیمهای ارتودنسی برای مدت طولانی ( ٢ تا ٥ سال) را ندارند.

 

ارتو ونیر چیست؟

ارتو ونیر ابتکار کلینیک دندانپزشکی زعفرانیه توسط دکتر علیرضا جلالوند میباشد که با ترکیبی از درمان ارتودنسی سریع و کوتاه مدت و ونیر کامپوزیت ، لبخندی منحصر به فرد و استاندارد برای بیماران ایجاد میکند.

ارتو ونیر چیست و چرا ارتو ونیر

هدف ما انجام بهترین درمانها با بهترین تکنیکهاست، در مورد درمانهای کامپوزیت دندان یا لمینت دندان باید توجه داشته باشیم ما نمیتوانیم هر بهم ریختگی دندانی(کرادینگ) را با کامپوزیت دندان و با لمینت دندان صاف کنیم ، استاندارد این است که فقط بهم ریختگی های خفیف دندانی کیس کامپوزیت دندان یا لمینت دندان هستند ، متاسفانه مشاهده میکنیم که بهم ریختگیهای شدید نیز با لمینت دندان یا کامپوزیت دندان بدون ارتودنسی درمان شده اند که در آینده صدمات جبران ناپذیری را به دندانها و بافت لثه وارد میکند ، قابل ذکر هست که درمان استاندارد در بهم ریختگی های متوسط تا شدید دندانی درمان ارتو ونیر میباشد. ارتو ونیر به این صورت است که ابتدا یک ارتودنسی کوتاه مدت و سریع به مدت ٣ تا ٦ ماه با توجه به شدت بهم ریختگی دندانی و وضعیت لثه و استخوان فک بیمار انجام میشود و وقتی که دندانها صاف و قوس فک اصلاح شد به منظور فیکس شدن دندانها درمان کامپوزیت دندان هم انجام میشود و یک نتیجه فوق العاده حاصل میگردد.

چه کسانی کاندید ارتو ونیر هستند؟

بیمارانی که بهم ریختگی متوسط تا شدید دندانی دارند
بیمارانی که تمایل به درمان ارتودنسی به دلیل طولانی بودن درمان ٢ تا ٥ سال ندارند
بیمارانی که علاوه بر صاف شدن دندانها دوست دارند رنگ و شکل دندانهایشان نیز اصلاح شود
بیمارانی که دوست ندارند دندانهایشان تراش بخورد و یا با حجم زیاد کامپوزیت ونیر یا لمینت دندان صاف شوند

درمان ارتو ونیر چه مدت طول میکشد؟

به طور متوسط درمان ارتو ونیر بین ٣ تا ٦ ماه زمان میبرد و بعد از این مدت ونیر کامپوزیت در یک جلسه و یک روز انجام میشود.

مزایای درمان ارتو ونیر

پرهیز از تراش و صدمه به دندانها
اصلاح قوس فکی و همچنین موقعیت دندانها
همانند درمانهای زیبایی دیگر صاف شدن دندانها کاذب نیست و واقعی میباشد زیرا در این درمان دندانها حرکت میکنند و در موقعیت صحیح قرار میگیرند.

هزینه درمان ارتو ونیر

برای اطلاع از هزینه ها با شماره مطب تماس بگیرین و یا به آیدی تلگرام ما پیام دهید.

نوشته شده توسط دکتر علیرضا جلالوند

TOP