کامپوزیت ونیر مواد همرنگ دندان و نامی آشنا برای افرادی که به دنبال لبخندی هالیوودی و زیبا شدن دندان ها در کمترین زمان و هزینه هستند.

از برجسته ترین نکاتی که میتوان در مورد کامپوزیت دندان گفت محافظه کارانه بودن آن است ، به این معنی که دندان ها در این روش تراش نمیخورند و به آن ها آسیبی نمیرسد.

طول عمر بالای کامپوزیت ونیر و پایین بودن قیمت کامپوزیت ونیر به نسبت نتیجه عالی ، این روش را به پرطرفدار ترین و بهترین روش دندانپزشکی زیبایی معرفی می کند.

قبل از معرفی کاربردها و مزایای کامپوزیت ونیر شاید بهتر باشد شما را شگفت زده کنیم!

اگر قبلا نام آمالگام را شنیده باشید و قبلا دندانی را پس از عصب کشی پر کرده باشید با رنگ تیره و بدشکل آمالگام آشنا هستید، صرفنظر از حراس حساسیت زا بودن این روش و احتمال آسیب به سلامت فرد به لحاظ جیوه موجود در آمالگام ، که البته هیچ وقت ثابت نشده ، بدون نگرانی می توانید با استفاده از کامپوزیت ونیر بجای آمالگام برای پر کردن دندان استفاده کنید.

با کامپوزیت ونیر می توان پس از پرکردن دندان های عصب کشی شده شکل دندان را بازسازی و دقیقا مانند گذشته از آن استفاده کنید.

کامپوزیت ونیر برای زیباسازی دندان ها

روش های مختلفی برای زیباسازی دندان ها وجود دارد ، یکی از این روش های دندانپزشکی زیبایی استفاده از مواد همرنگ دندان ، کامپوزیت ونیر است.

این روش وابستگی زیادی به هنر و تجربه دندانپزشک دارد ، از این جهت که شکل و فرم دندان توسط دندانپزشک زیبایی تماما در مطب انجام می شود ، پس انتخاب دندانپزشک زیبایی مخصوص کامپوزیت دندان یکی از نکات حساس به شمار می رود.

دندانپزشک زیبایی برای کامپوزیت ونیر

یک دندانپزشک زیبایی خوب و با تجربه معمولا نمونه کارهای خود را به صورت آرشیو شده در اختیار مراجعه کنندگان خود می گذارد.

شما اگر علاقمندید نمونه کارهای ما را مشاهده کنید بهتر است به گالری عکس موجود در سایت سر بزنید و با سلیقه و روش ما آشنا شوید.

تمامی عکس های نمونه انجام شده توسط دکتر علیرضا جلالوند بدون هیچ گونه روتوش و دستکاری در سایت قرار گرفته و در دسترس می باشد.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت ونیر

داشتن یک لبخند عالی امروزه در هر سنی واقعا مهم است ، با توجه به موقعیت اجتماعی شما میتوان این اهمیت را کم و زیاد دانست ، اما ما اعتقاد داریم یک لبخند زیبا و جذاب میتواند در هر موقعیت شما را خاص و درخشان به نمایش گذارد.

اصلاح طرح لبخند و داشتن یک لبخند زیبا دیگر یک رویای دست نیافتی نیست ، در گذشته لبخند های زیبا بیشتر در اختیار هنرمندان و آرتیست های سینما بود ، اما امروز با گسترش علم دندانپزشکی و تنوع روش های دندانپزشکی زیبایی ، اصلاح طرح لبخند همه گیر شده و عموم افراد در هر سنی می توانند از روش های دندانپزشکی زیبایی استفاده کنند.

٢٠ واحد کامپوزیت ونیر دندان

یکی از روش های اصلاح طرح لبخند که اتفاقا امروزه به صورت قابل توجه ای مورد استقبال علاقمندان قرار گرفته روش کامپوزیت ونیر است. شاید چند دلیل اصلی این استقبال یکی قیمت پایین کامپوزیت ونیر و دیگری عدم تراش دندان در این روش باشد.

دندانپزشک زیبایی با توجه به فرم صورت و زنانه بودن و مردانه بودن همچنین درخواست شما مبنی بر رنگ و فرم دلخواه شما اقدام به انجام کامپوزیت ونیر می کند.

به طور مثال اگر میخواهید دندان هایی با سفیدی بیشتر از حد معمول داشته باشید یا فرم و رنگ طبیعی دندان را حفظ کنید بهتر است در زمان مشاوره نظر خود را حتما به دندانپزشک زیبایی بگوید و نظر پزشک را نیز بخواهید.

استحکام کامپوزیت دندانی همیشه مورد تمجید است ، این ماده خمیری شکل پس از فرم دادن و سفت شدن عمر قابل توجه ای دارد و می تواند سال ها شما را در صدر توجه قرار دهد.

10 واحد کامپوزیت ونیر فک بالا

۱۰ واحد کامپوزیت ونیر فک بالا

کاربرد های کامپوزیت ونیر

از کامپوزیت ونیر می توان با توجه مشکل دندانی استفاده کرد ، بگذارید با چند مثال بیشتر با کاربرد های کامپوزیت ونیر دندان آشنا شویم

تصور کنید بعضی از افراد به دلایل مختلف ممکن است بین دندان های خود فاصله داشته باشند ، فاصله بین دندانی نه تنها باعث زشت شدن لبخند می شود بلکه احتمال پوسیدگی ، گیر غذایی و جابجایی دندان های دیگر را بالا برده و حس بدی را به فرد وارد می کند. خوشبختانه با روش کامپوزیت ونیر می توان فاصله بین دندان ها را اصلاح کرد.

در مثال بعدی میتوان به افراد با به هم ریختگی خفیف و تا متوسط دندانی اشاره کرد ، این به هم ریختگی در نگاه اول شما را یاد درمان ارتودنسی خواهد انداخت ، اما اگر به هم ریختگی دندانی و نامرتبی دندان ها بدون مشکلات فکی باشد ، مانند جلو عقب بودن فک ، می توان با کامپوزیت ونیر آن را درمان کرد.

از مزایای این روش میتوان به این مورد اشاره کرد که در ارتودنسی حداقل یکسال و نیم زمان نیاز است اما با کامپوزیت وینر تنها در چند جلسه می توان دندان هایی مرتب و زیبا داشت.

هر چند ارتودنسی روشی برای اصلاح به هم ریختگی های دندانی به شمار می رود اما محدودیت های متعدد افراد را به سمت کامپوزیت ونیر جذب می کند.

پس اگر دندان های نامرتب ، دندان های روی هم قرار گرفته ، بد رنگی دندان ، دندان های لب پر و شکسته شده و یا دندان های کوتاه دارید استفاده از روش کامپوزیت دندان بهترین راه برای رسیدن به لبخند هالیوودی و جذاب است.

تفاوت کامپوزیت ونیر و لمینت دندان

کامپوزیت ونیر عبارت است از قرار دارن یک لایه از مواد همرنگ دندان بنام کامپوزیت بر روی دندان توسط دندانپزشک زیبایی برای اصلاح لبخند ، اصلاح رنگ و شکل دندان ها

بسیاری از افراد برای اصلاح طرح لبخند خود کامپوزیت ونیر را انتخاب می کنند. کامپوزیت ونیر اگر اصولی و توسط دندانپزشک ماهر انجام شود یکی از بیخطرترین و موثرترین راه ها برای داشتن لبخندی زیبا میباشد.

یکی از روش های ایده آل برای اصلاح طرح لبخند کامپوزیت دندان یا کامپوزیت ونیر می باشد ، داشتن لبخندی زیبا و منحصر به فرد حق همه میباشد که امروزه با پیشرفت چشمگیر علم ، زیبایی و استحکام کامپوزیت ها به حدی رسیده است که دندانپزشکان زیبایی میتوانند به عنوان گلد استاندارد در طراحی لبخند با خیال آسوده استفاده کنید اما همچنان تاکید می کنم که کامپوزیت ها بسیار حساس و سنستیو هستند و مهارت دندانپزشک نقش عمده ای در درمان موفق دارد به طوری که اگر کامپوزیت ونیر اصولی کار شود هیچگونه محدودیت غذایی وجود ندارد و همانند دندان طبیعی می باشد.

متاسفانه مشاهده می کنیم که بسیاری از دندان پزشکان که توانایی انجام کامپوزیت ونیر را ندارند اطلاعات نادرستی در رابطه با خطرات و عوارض کامپوزیت ونیر به بیماران می دهند من قویا تاکید می کنم که کامپوزیت ونیر یک کار هنری می باشد ودر صورت توانا بودن دندانپزشک نه تنها آسیبی به دندان وارد نمی کند بلکه باعث محافظت از دندان هم می شود.

لطفا قبل از انجام کار کامپوزیت ونیر حتما از دندانپزشک خود نمونه درمانهای کامپوزیت انجام شده توسط وی رابخواهید و ببینید و خودتان قضاوت کنید.

لمینت دندان

لمینتهای نسل قدیم و معمول بعلت تراش زیاد مورد تایید ما نمی باشند و در مطب ما کار نمی شوند .

لمینت های سرامیکی کانتکت لنز و لومینیرز مورد تایید ما هستند و در مطب ما انجام می شوند.

لمینت دندان عبارت است از یک لایه بسیار نازک از مواد همرنگ دندان از جنس سرامیک که برای اصلاح رنگ ، فرم و طول دندانها یا بستن فاصله بین دندانها و…. در لابراتوار به دستور دندانپزشکی زیبایی ساخته می شوند و پس از ارسال به مطب توسط دندانپزشک زیبایی روی سطح بیرونی دندانها سمان می شوند.

لمینت دندان به دلیل ساختار کریستالی و جذب آب کمتر نسبت به کامپوزیتها ثبات رنگ بیشتری دارند و نیاز به پالیش سالانه ندارند

کامپوزیت ونیر کامپوزیتهای نسل جدید اگر توسط دندانپزشک ماهر انجام شود زیبایی عالی و ثبات رنگ خوبی دارند ولی نیاز به پالیش سالیانه دارند. در کل ثبات رنگ لمینت دندان نسل جدید بیشتر می باشد. ولی کامپوزیتها نیز قابل قبول می باشند.

لمینتهای سرامیکی مقاوت بالاتری نسبت به کامپوزیتها دارند ولی هزینه لمینت دندان بسیار بالاتر می باشند.

مهمترین مزیت کامپوزیت ونیر قیمت بسیار مناسب آن در مقایسه با لمینت دندان فوق نازک می باشد.

میزان تراش دندان در هر دو ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیک فوق نازک بسیار کم یا بدون تراش می باشد بصورتی که در هر دو مورد هیچگونه آسیبی به بافت دندان وارد نمی شود.

زمان درمان در کامپوزیت ونیر یک جلسه ( ۴ یا ۵ ساعت ) می باشد که پروسه طراحی لبخند انجام می شود ولی در طراحی لبخند با لمینتهای سرامیکی نیاز به زمان ( ۱۵ الی ۳۰ روز ) می باشد.

قیمت کامپوزیت ونیر و لمینت دندان

کامپوزیت ونیر قیمت بسیار مناسبی نسبت به لمینت دندان فوق نازک دارد.

زیبایی و نتیجه درمان

در هر دو مورد بسیار وابسته به مهارت دندانپزشک زیبایی می باشد و در صورت رعایت اصول علمی و فنی نتیجه هر دو درمان کامپوزیت و سرامیک بسیار عالی و رضایت بخش می باشد.

چکیده این مقاله:

هر دو درمان لمینت دندان و کامپوزیت وینر اگر با رعایت اصول علمی و توسط دندانپزشک زیبایی ماهر انجام شود هیچگونه ضرر و آسیبی برای دندانهای شما ندارد و با خیال آسوده می توانید انجام دهید ما اینجا قویا اعلام می کنیم که هیچگونه مقاله علمی در دنیا در رابطه با عدم انجام ونیر کامپوزیت یا در مورد اینکه ونیر کامپوزیت یا لمینت سرامیکی به دندان آسیب وارد می کند وجود ندارد.

انتخاب بین ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی به چه عواملی وابسته است:

مهمترین مورد توانایی مالی بیمار می باشد اگر از لحاظ مالی محدودیت نباشد می توانید لمینت فوق نازک را انتخاب کنید (توجه داشته باشید این به معنی رد کردن ونیر کامپوزیت نمی باشد).

در بیمارهای که بهداشت بالایی دارند و بافت لثه سالمی دارند می تواند با خیال راحت ونیر کامپوزیت را انتخاب کنند (البته این بیماران می توانند لمینت سرامیکی را هم انجام دهند)

در صورتی که بیمار دخانیات استعمال می نماید و یا زیاد قهوه یا چای و مواد رنگی استفاده می کند بهتر است لمینت سرامیکی را انتخاب کنند.

در صورت داشتن پوسیدگی وسیع دندانی بهتر است لمینت سرامیکی را انتخاب نمایید.

توجه داشته باشید اگر به داندانپزشکی مراجعه کردید و از مضرات یک درمان خاص مثلا ونیر کامپوزیت زیاد سخن گفت حتما به توانایی آن دندان پزشک شک کنید و حتما دو مورد زیر را از آن بخواهید.

رزومه دندانپزشک مورد نظر را بررسی کنید و نمونه درمانهای ونیر کامپوزیت انجام شده توسط وی را بخواهید که ببینید و خوب دقت کنید که آیا اصلا توانایی انجام ونیر کامپوزیت را دارد یا خیر

حتما از دندانپزشک مقاله علمی در رابطه با اینکه انجام ونیر کامپوزیت یا لمینت سرامیکی به دندان یا لثه آسیب میرساند را بخواهید ( تاکید می کنیم هیچ مقاله علمی وجود ندارد که درمان استاندارد ونیر کامپوزیت یا لمینت سرامیکی را رد کند یا مضر بخواند. طبیعی است اگر درمانی غیر علمی و توسط دندانپزشک غیر ماهر انجام شود باعث آسیب به دندان و لثه می شود.

نتیجه نهایی:

هر دو درمان اگر علمی و استاندارد و توسط دندانپزشک زیبایی انجام شود هیچکدام آسیبی به لثه و دندان وارد نمی کند و انتخاب بین دو درمان بستگی به توانایی مالی بیمار ، بهداشت دهان و دندان و میزان پوسیدگی دندان و تشخیص دندانپزشک زیبایی دارد.

لطفا برای انجام ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی نمونه کارهای انجام شده توسط دندانپزشک زیبایی را مورد بررسی قرار دهید و تصمیم صحیح را بگیرید….

قابل ذکر هست هر دو درمان ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی فوق نازک در مطب ما با بهترین متریال دنیا عموما آمریکایی و بالاترین تکنیک و مهارت و دقت دندانپزشکی زیبایی انجام میشود در نتیجه ما هر دو درمان را تایید میکنیم و برای هر دو درمان گارانتی داریم پس با خیالی آسوده برای داشتن لبخندی لاکچری با ما همراه شوید.

قیمت کامپوزیت دندان ۹۷

کامپوزیت آی پی اس نانو سرامیک هر دندان۵۵٠٠٠٠ تومان

 با ما خاص باشید ، خاص بخندید و خاص زندگی کنید.