کامپوزیت ونیر مواد همرنگ دندان و نامی آشنا برای افرادی که به دنبال لبخندی هالیوودی و زیبا شدن دندان ها در کمترین زمان و هزینه هستند.

از برجسته ترین نکاتی که میتوان در مورد کامپوزیت دندان گفت محافظه کارانه بودن آن است ، به این معنی که دندان ها در این روش تراش نمیخورند و به آن ها آسیبی نمیرسد.

طول عمر بالای کامپوزیت ونیر و پایین بودن قیمت کامپوزیت ونیر به نسبت نتیجه عالی ، این روش را به پرطرفدار ترین و بهترین روش دندانپزشکی زیبایی معرفی می کند.

قبل از معرفی مزایای کامپوزیت دندان و کاربرد های کامپوزیت ونیر شاید بهتر باشد شما را شگفت زده کنیم!

اگر قبلا نام آمالگام را شنیده باشید و قبلا دندانی را پس از عصب کشی پر کرده باشید با رنگ تیره و بدشکل آمالگام آشنا هستید، صرفنظر از حراس حساسیت زا بودن این روش و احتمال آسیب به سلامت فرد به لحاظ جیوه موجود در آمالگام ، که البته هیچ وقت ثابت نشده ، بدون نگرانی می توانید با استفاده از کامپوزیت ونیر بجای آمالگام برای پر کردن دندان استفاده کنید.

با کامپوزیت ونیر می توان پس از پرکردن دندان های عصب کشی شده شکل دندان را بازسازی و دقیقا مانند گذشته از آن استفاده کنید.

کامپوزیت ونیر برای زیباسازی دندان ها

روش های مختلفی برای زیباسازی دندان ها وجود دارد ، یکی از این روش های دندانپزشکی زیبایی استفاده از مواد همرنگ دندان ، کامپوزیت ونیر است.

این روش وابستگی زیادی به هنر و تجربه دندانپزشک دارد ، از این جهت که شکل و فرم دندان توسط دندانپزشک زیبایی تماما در مطب انجام می شود ، پس انتخاب دندانپزشک زیبایی مخصوص کامپوزیت دندان یکی از نکات حساس به شمار می رود.

دندانپزشک زیبایی برای کامپوزیت ونیر

یک دندانپزشک زیبایی خوب و با تجربه معمولا نمونه کارهای خود را به صورت آرشیو شده در اختیار مراجعه کنندگان خود می گذارد.

شما اگر علاقمندید نمونه کارهای ما را مشاهده کنید بهتر است به گالری عکس کامپوزیت ونیر موجود در سایت سر بزنید و با سلیقه و روش ما آشنا شوید.

تمامی عکس های نمونه کار کامپوزیت ونیر انجام شده توسط دکتر علیرضا جلالوند بدون هیچ گونه روتوش و دستکاری در سایت قرار گرفته و در دسترس می باشد.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت ونیر

داشتن یک لبخند عالی امروزه در هر سنی واقعا مهم است ، با توجه به موقعیت اجتماعی شما میتوان این اهمیت را کم و زیاد دانست ، اما ما اعتقاد داریم یک لبخند زیبا و جذاب میتواند در هر موقعیت شما را خاص و درخشان به نمایش گذارد.

اصلاح طرح لبخند و داشتن یک لبخند زیبا دیگر یک رویای دست نیافتی نیست ، در گذشته لبخند های زیبا بیشتر در اختیار هنرمندان و آرتیست های سینما بود ، اما امروز با گسترش علم دندانپزشکی و تنوع روش های دندانپزشکی زیبایی ، اصلاح طرح لبخند همه گیر شده و عموم افراد در هر سنی می توانند از روش های دندانپزشکی زیبایی استفاده کنند.

٢٠ واحد کامپوزیت ونیر دندان

یکی از روش های اصلاح طرح لبخند که اتفاقا امروزه به صورت قابل توجه ای مورد استقبال علاقمندان قرار گرفته روش کامپوزیت ونیر است. شاید چند دلیل اصلی این استقبال یکی قیمت پایین کامپوزیت ونیر و دیگری عدم تراش دندان در این روش باشد.

دندانپزشک زیبایی با توجه به فرم صورت و زنانه بودن و مردانه بودن همچنین درخواست شما مبنی بر رنگ و فرم دلخواه شما اقدام به انجام کامپوزیت ونیر می کند.

به طور مثال اگر میخواهید دندان هایی با سفیدی بیشتر از حد معمول داشته باشید یا فرم و رنگ طبیعی دندان را حفظ کنید بهتر است در زمان مشاوره نظر خود را حتما به دندانپزشک زیبایی بگوید و نظر پزشک را نیز بخواهید.

استحکام کامپوزیت دندانی همیشه مورد تمجید است ، این ماده خمیری شکل پس از فرم دادن و سفت شدن عمر قابل توجه ای دارد و می تواند سال ها شما را در صدر توجه قرار دهد.

10 واحد کامپوزیت ونیر فک بالا

10 واحد کامپوزیت ونیر فک بالا

کاربرد های کامپوزیت ونیر

از کامپوزیت ونیر می توان با توجه مشکل دندانی استفاده کرد ، بگذارید با چند مثال بیشتر با کاربرد های کامپوزیت ونیر دندان آشنا شویم

تصور کنید بعضی از افراد به دلایل مختلف ممکن است بین دندان های خود فاصله داشته باشند ، فاصله بین دندانی نه تنها باعث زشت شدن لبخند می شود بلکه احتمال پوسیدگی ، گیر غذایی و جابجایی دندان های دیگر را بالا برده و حس بدی را به فرد وارد می کند. خوشبختانه با روش کامپوزیت ونیر می توان فاصله بین دندان ها را اصلاح کرد.

در مثال بعدی میتوان به افراد با به هم ریختگی خفیف و تا متوسط دندانی اشاره کرد ، این به هم ریختگی در نگاه اول شما را یاد درمان ارتودنسی خواهد انداخت ، اما اگر به هم ریختگی دندانی و نامرتبی دندان ها بدون مشکلات فکی باشد ، مانند جلو عقب بودن فک ، می توان با کامپوزیت ونیر آن را درمان کرد.

از مزایای این روش میتوان به این مورد اشاره کرد که در ارتودنسی حداقل یکسال و نیم زمان نیاز است اما با کامپوزیت وینر تنها در چند جلسه می توان دندان هایی مرتب و زیبا داشت.

هر چند ارتودنسی روشی برای اصلاح به هم ریختگی های دندانی به شمار می رود اما محدودیت های متعدد افراد را به سمت کامپوزیت ونیر جذب می کند.

پس اگر دندان های نامرتب ، دندان های روی هم قرار گرفته ، بد رنگی دندان ، دندان های لب پر و شکسته شده و یا دندان های کوتاه دارید استفاده از روش کامپوزیت دندان بهترین راه برای رسیدن به لبخند هالیوودی و جذاب است.

 با ما خاص باشید ، خاص بخندید و خاص زندگی کنید.