کاشت یک روزه ایمپلنت دندان

این روش که به آن بارگذاری فوری ایمپلنت یا ایمپلنت یک روزه نیز گفته می‌شود، تکنیکی است که در آن می‌توان در همان روز کاشت ایمپلنت، روکش دندان موقتی بر روی ایمپلنت نصب کرد تا جای خالی دندان پر شود. به این صورت می‌توانید زیبایی لبخند خود را در مدتی که باید ایمپلنت به استخوان فک جوش بخورد (سه تا شش ماه)، حفظ کنید.

پر کردن جای خالی دندان‌ها بر پایه ایمپلنت یک روزه

این روش برای بیمارانی مناسب است که نمی‌خواهند جای دندان خالی بماند و چهره بی ‌دندان داشته باشند (مانند مواردی که دندان جلویی وسطی از دست رفته و جای آن خالی است). همچنین باید تراکم استخوان فک بیمار برای پشتیبانی ایمپلنت و تحمل نیروی فک کافی باشد. متأسفانه همه افراد شرایط لازم برای انجام این روش را ندارند.

در هر حال کیفیت درمان ایمپلنت بستگی به مدت زمانی دارد که به آن اختصاص می دهید ، بهتر است کاشت یک روزه ایمپلنت را تنها برای دندانهای قدامی ( دندان های جلویی ) انجام دهید و برای دندان های عقبی ( خلفی ) نیز وقت بیشتری اختصاص دهید.

مزایای کاشت یک روزه ایمپلنت دندان

از مزایای کاشت یک روزه ایمپلنت دندان می توان به دنداندار شدن در یک روز ، بهبود زیبایی و افزایش اعتماد به نفس اشاره کرد ، ایمپلنت درمانی مدرن و ماندگار است.

معایب کاشت یک روزه ایمپلنت دندان

این مسئله که ممکن است کاشت یک روزه ایمپلنت دندان 10 الی 15 درصد موفقیت درمان ایمپلنت را کاهش دهد را باید مطع باشید و تنها اگر تحمل بی دندانی را ندارید ریسک آن را بپذیرید.

شرایط کاشت یک روزه ایمپلنت دندان

ایمپلنت یک روزه از لحاظ تکنیک کاشت با کاشت ایمپلنت های دیگر متفاوت است ، به این معنی که باید محل کاشت ایمپلنت شرایط مناسبی از نظر طول ، عرض و تراکم استخوان داشته باشد.

جهت اطلاع از هزینه ها و اطلاع از داشتن شرایط کاشت ایمپلنت یک روزه با ما در تماس باشید.