لمینت دندان

در بسیاری از موارد، ظاهر طبیعی زیبای دندان‌ها به خاطر عادت‌های غذا خوردن و مصرف نوشیدنی، مصرف آنتی بیوتیک، تنباکو، نوشیدنی‌های گازدار، چای، یا حتی قهوه دچار آسیب می‌شود. از طرف دیگر، بعضی افراد با دندان‌هایی متولد می‌شوند که سفید و خوش رنگ نیستند. به هر حال، درمان لمینت دندان می‌تواند پایانی برای مشکلات مربوط به تغییر رنگ و ظاهر نامناسب دندان‌ها باشد.

امروزه از تکنیک‌های ایمن و بدون درد مثل روکش لمینت ونیر پرسلاین برای حفظ ساختار طبیعی دندان و ایجاد ظاهر جذاب برای آن در حداقل زمان ممکن استفاده می‌شود. تمام مراحل لمینت دندان با حداکثر مراقبت، تجربه و دقت به جزئیات صورت می‌گیرد. در بسیاری از موارد خدمات درمانی در این حوزه دارای بهترین کیفیت ممکن بوده و محیطی آرام و مناسب برای اطمینان از راحتی بیمار در هنگام استفاده از این روش درمانی برای ایجاد لبخند جذاب و دهان سالم، فراهم گردیده است.

مزایای استفاده از لمینت دندان

این روش با حداقل مداخله در وضعیت دندان‌ها، می‌تواند یک ظاهر سالم و طبیعی را برای دندان‌ها در طول یک مدت بسیار کوتاه ایجاد کند. روکش بکار رفته در این روش درمانی از مواد با دوام و مقاوم در برابر تغییر رنگ ساخته می‌شود. به این ترتیب افراد متقاضی می‌توانند وضعیت ظاهری دندان‌های خود را بدون وارد شدن هرگونه آسیب به ساختارهای دندان در دهان فقط با استفاده از لمینت دندان اصلاح نمایند.

به این ترتیب یکی از مزیت‌های اصلی روش لمینت دندان امکان اصلاح وضعیت ظاهری دندان‌ها و دستیابی به بهترین نتایج ممکن بدون اصلاح ساختار دندان‌ها یا با حداقل دخالت در ساختارهای موجود در دهان می‌باشد. به این ترتیب لایه برداشته شده از روی دندان‌ها محدود به ۰٫۳ تا ۰٫۷ میلی متر خواهد بود. بنابراین، بر خلاف بسیاری از روش‌ها، لمینت ونیر دندان نیازی به برش دندان یا کوچکتر کردن آن ندارد.

در هنگام استفاده از این روش درمانی می‌توان از الگوی دندان‌های طبیعی بیمار یک قالب تهیه کرد. به بیان دیگر، با استفاده از این قالب دندان پزشک می‌تواند قبل از شروع درمان کلیه موارد اصلاح امکان پذیر بر روی دندان‌ها را برای بیمار بطور دقیق مشخص نماید.

به خاطر اینکه روکش پرسلاین به شدت صاف و صیقلی است، احتمال ایجاد پلاک و لک شدن آن به خاطر مواردی مثل سیگار کشیدن، حداقل می‌باشد. این روکش همچنین به خاطر قرارگیری در معرض عوامل خارجی همچون قهوه، چای، و سیگار دچار تغییر رنگ نمی‌شود.

از طرف دیگر مواد بکار رفته برای ساخت لمینت دندان تا حدودی شکننده هستند. به هر حال، هنگامی که این روکش به دندان چسبانده شود، قدرت تحمل آن در برابر نیرو و فشار بطور قابل توجه افزایش پیدا خواهد کرد. برای مثال، پس از چسباندن روکش جدا کردن کامل آن از دندان دیگر امکان پذیر نخواهد بود. با این وجود، دندان پزشک می‌تواند در صورت نیاز روکش ونیر را با استفاده از ابزارهای مخصوص از دندان جدا کند.

علاوه بر این لمینت دندان به شدت نسبت به خوردگی مقاوم است. به این ترتیب با توجه به مزیت‌های ذکر شده فوق، روکش لمینت دندان یکی از رایج ترین و محبوب ترین روش‌های درمان در دندان پزشکی زیبایی می‌باشد.