معایب لمینت دندان

امروزه تکنولوژی مواد مورد استفاده برای چسباندن روکش به دندان به مقدار زیاد پیشرفت کرده است. به این ترتیب در صورت استفاده صحیح و مناسب از مواد دندان پزشکی، شما می‌توانید روکش لمینت دندان را مشابه دندان‌های طبیعی خود در نظر بگیرید و نیازی به نگرانی در زمینه افتادن و خرابی در این رابطه وجود ندارد.

طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

لمینت دندان را در صورت مراقبت صحیح از بهداشت دهان و دندان می‌توان برای سال‌های طولانی استفاده کرد. عمر طولانی این روکش به خاطر ساخته شدن آن از پرسلاین است که دارای استاندارد کیفی به نسبت بالاتر در مقایسه با سایر مواد دندان پزشکی می‌باشد. این روکش‌ها نسبت به لک شدن یا خوردگی مقاوم هستند. با این وجود لازم است بیمار از سلامت دهان و دندان خود مراقبت کند تا به این ترتیب طول عمر روکش افزایش یابد. علاوه بر این همواره در این رابطه به افراد توصیه می‌شود نباید غذاهای دارای پوسته سخت یا محکم مصرف کنند و می‌بایست عادت‌های بد خود همچون جویدن ناخن را ترک نمایند.

معایب استفاده از لمینت دندان چه هستند؟

با وجودی که لمینت دندان دارای مزایای درمانی و زیبایی فوق العاده نسبت به سایر روش‌های ترمیم دندان‌ها است، هزینه استفاده از لمینت دندان در مقایسه با روش‌های دیگر به نسبت بالا می‌باشد. علاوه بر این به خاطر اینکه درمان با لمینت دندان یک تکنیک ظریف و حساس می‌باشد، برای استفاده از این درمان لازم است از یک کلینیک دندان پزشکی مناسب و آزمایشگاه مجهز استفاده شود. به همین دلیل به دندان پزشکان و تکنیسین‌های دندان پزشکی توصیه می‌شود برای درمان بیماران با این روش ابتدا توانایی هنری و دانش خود را افزایش دهند.

آیا لمینت دندان نیاز به مراقبت خاص دارد؟

لمینت دندان نیازمند مراقبت خاص نیست. به همین خاطر در این شرایط به بیمار توصیه می‌شود وضعیت عادی مراقبت از سلامت دهان و دندان شامل مسواک زدن، نخ دندان کشیدن، و دهان شویه را مشابه شرایط قبل از درمان رعایت کند. علاوه بر این با وجودی که لمینت دندان در برابر لک شدن مقاوم است، باز هم ممکن است دندان پزشک به شما توصیه کند جهت افزایش طول عمر لمینت دندان و استفاده بهتر از مزایای لمینت دندان ، از مصرف غذاها و نوشیدنی‌هایی که باعث ایجاد لک بر روی دندان‌ها می‌شود، خودداری نمایید (برای مثال، چای، قهوه، یا نوشیدنی‌های الکلی).

هزینه لمینت دندان چقدر است؟

هزینه لمینت دندان و درمان با این روش بستگی به محل درمان، حجم درمان مورد نیاز و کیفیت مواد بکار رفته در لمینت دندان دارد. توجه داشته باشید معمولاً هزینه‌های درمان با این روش تحت پوشش بیمه‌های خدمات درمانی قرار ندارد.