آیا برای انجام لمینت دندان ، نیاز به تراش دندان است؟

لازم است در ابتدا خدمتتان عرض کنیم که به طور کلی هیچ تکست یا مقاله ای وجود ندارد که ادعا کند ، بدون لمس دندان میتوان لمینت قابل قبولی ساخت ، از این رو بیشتر ادعاهایی که در رابطه با لمینت کاملا بدون تراش و بدون پرپ میسازند بی اساس است و بیشتر جنبه تبلیغی دارند.

برای ساخت یک لمینت خوب و استاندارد ما باید به چند نکته توجه کنیم :

ساخت یک لمینت خوب و استاندارد

١. فینیشینگ لاین برای دوری از تجاوز به عرض بیولوژیک و آسیب به الیاف پریودنتال ( وقتی ما دندان را پرپ نکنیم پس نمیتوانیم فینیشینگ لاین مناسبی داشته باشیم در نتیجه احتمال آسیب به الیاف پریودنتال لثه بسیار زیاد است.)

٢. توجه به فضای اینتر پروگزیمال: برای داشتن یک لمینت زیبا حتما ما نیاز است که لاین انگل های دندانها را پرپ کنیم و توجه ویژه به فضای اینترپروگزیمال مخصوصا ویزیبل لاین داشته باشیم (که این امر بدون پرپ و آماده سازی دندانها امکان پذیر نیست)

٣. رعایت اصول زیبایی و آناتومی دندان ها ، خط لبخند ، قوس دندانی ، کرادینگ دندانی … که بایستی دندانپزشک زیبایی به این مسایل توجه ویژه کند و با پرپ مناسب دندانها بتواند بستر مناسبی برای لابراتوار ایجاد کند که بهترین لمینتها را بسازد.

٤. ولی باید توجه کنیم که با پیشرفت علم امروزه لابراتوار های پبشرفته میتوانند لمینتهای بسیار نازکی با ضخامتی کمتر از ٢ میلیمتر بسازند که نیاز به پرپ بسیار کمی دارند ، لمینتهایی همانند ، سان ست ، کانتکت لنز و لومینیرز…که همگی مینیمال پرپ هستند و هیچگونه آسیب مخربی به دندانها وارد نمیکننند.

٥. لمینتهای قدیمی را چون نیاز به تراش کلاسیک لمینت را دارند و برای دندان مخرب هستند ما استفاده نمیکنیم و به هیچ وجه توصیه نمیکنیم.

٦. لومینیرز هم همانند لمینت سان ست و کانتکت لنز نیاز به پرپ دارد.در کل پرپ دندانها مهمترین قسمت در ساخت یک لمینت زیبا و استاندارد میباشد.

لمینت سان ست زیبایی و ظرافتی منحصر به فرد انحصاری لابراتوار اختصاصی دنتال زعفرانیه