امبراژور اینسایزال یا همان فضای بین دندانی یکی از موارد در زیبا به نظر رسیدن دندان ها می باشد ، این فضای v شکل که به آن امبراژور اینسایزال (Incisal Embrasures) می گویند مابین لب های جلویی دندان است.

امبراژور اینسایزال در طراحی لبخند اهمیت زیادی دارد اما متاسفانه این مورد در طراحی لبخند مورد توجه قرار نمی گیرد.

شکل و عمق این فضای مثلثی شکل باعث زیبایی لبخند می شود ، در شرایط سایش دندان ها با توجه به این موارد پر اهمیت می توان تاثیر زیادی در زیبا به نظر رسیدن دندان ها انتظار داشت.

عمق مناسب اینسایزال به طول تماس دندانها با یکدیگر بستگی دارد که معمولا 10 تا 20 درصد سطح تماس بین دو دندان می باشد.

در طراحی لبخند هالیوودی امپراژور کم عمق است و در صورت کار شدن بیش از اندازه روی آن مصنوعی به نظر خواهد رسید ، در مدل جدید طراحی لبخند هالیوودی کم عمق تر است و باعث میشود طبیعی تر جلوه کند.

یکی دیگر از فاکتو های زیبایی لبخند و دندان ها شکل دندان ها است ، در واقع انحنای ملایم می تواند شکل دندان ها را زیبا تر کند ، تغییر شکل دندان ها شامل زاویه ، انحراف و چرخش و نسبت های آن ها نیز تغییر می کند مثلا دندان ها پهن تر و یا باریک تر می شوند.

امروزه ظاهر طبیعی دندان طرفدار بیشتری پیدا کرده و واقعا طبیعت هر چیزی زیبا تر است. به همین دلیل استفاده از روش های کامپوزیت ونیر و لمینت دندان به دلیل انحصاری بودن روش ما در طراحی لبخند هالیوودی توصیه می شود.

حل مشکل نمایان شدن بیش از اندازه لثه نیز می تواند به خوبی لبخند را زیبا کند که البته این مشکل معمولا با افزایش سن و افتادگی لب ها برای برخی بلعکس است و ضمن سایده شدن و کوتاه شدن دندان ها بخش کمتری از دندان ها دیده می شود.

تزریق ژل نیز یکی از عوامل دیده نشدن دندان ها است ، به این معنی که اگر تزریق ژل بدون توجه به لبخند بیمار انجام شود باعث پیر تر به نظر رسیدن لبخند و چهره می شود.

در هر صورت طراحی لبخند هالیوودی لازمه رعایت کردن همه موراد زیبایی دندان است و هر فرد شرایط خاص خود را دارد.

ما در دندانپزشکی زعفرانیه ، طراحی لبخند را با آخرین متد ، مواد با کیفیت دندانپزشکی زیبایی و رعایت اصول طراحی لبخند هالیوودی به انجام می رسانیم ، همه خدمات دندانپزشکی در مطب ما دارای ضمانت 5 ساله است.