سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان ها یک راه سریع و غیر تهاجمی برای افزایش زیبایی لبخند شماست ، این کار دائمی نیست و نیازمند نگهداری و یا “تکرار” برای یک تجربه دوباره است.

روش های مختلفی برای سفید کردن دندان ها وجود دارد اما معمولی ترین و ارزان ترین آن بلیچینگ است ، بلیچینگ با موارد حاوی پراکسید هیدروژن یا پراکسید کربامید انجام می شود.

بلیچینگ که معمولا به نام بلیچینگ در مطب و بلیچینگ در خانه معروف است به مواردی مثل سرعت انجام کار و غلظت مواد استفاده شده بستگی دارد ، معمولا روش بلیچینگ در مطب سریع تر و سفید کننده تر است و غلظت پراکسید هیدروژن استفاده شده در مطب از تقریبا 9 درصد تا 40 درصد می باشد.

اما اگر مایلید دندان هایی بیش از حد سفید داشته باشید و همچنین مشکلات جانبی مثل شکستگی و لب پریدگی را نیز برطرف کنید بهتر است از روش لمینت دندان یا کامپوزیت ونیر استفاده کنید.

روش های حرفه ای سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان ها با استفاده از روش لمینت دندان مزایای بی شماری را برای شما به همراه دارد ، از آنجا که لمینت دندان رنگ پذیر نیست می توان سالیان درازی با لیمنت دندان ، دندان هایی سفید ، دخشان و مرتب را به همراه داشت.

استفاده از روش کامپوزیت دندان در سفید کردن دندان ها نیز یکی از روش های حرفه می باشد که از لحاظ کیفیت و دوام بهترین گزینه برای انجام این کار است ، ضمن اینکه هزینه کمتری نیز به همراه دارد.

علت بد رنگی دندان چیست؟

افزایش سن یکی از دلایل بدرنگ شدن دندان ها است ، در طول گذشت سن ، سالها دندان ها به علت سایش و ترک و تجمع لکه ها تیره می شوند.

در هر حال علت بد رنگی دندان همچنین می تواند مصرف زیاد چای ، نوشابه و یا مصرف دخانیات باشد.

همچنین اگر دندانی عصب کشی شده باشد ، دیگر آن رنگ سفید را نخواد داشت و دیره میشود.