ایمپلنت و دیابت

اگر دیابت دارید باید مرتباً به دندانپزشک مراجعه کنید. کارشناسان دانشگاه دوک دریافته ‌اند افرادی که دیابت دارند بیشتر از دیگران دندان‌های خود را از دست می‌دهند.

یافته‌های پژوهشگران ارتباط دو طرفه را در مورد دیابت و بیماری لثه نشان داده است به طوری که احتمال دیابت در افرادی که دچار بیماری لثه هستند بیشتر از دیگران که لثه سالم دارند می باشد.

پژوهشگران داده ‌های جمع‌ آوری شده از بررسی بیش از 37000 فرد بزرگسال بالای 25 سال که در نظرسنجی بین سال‌های 1971 تا 2012 شرکت کرده بودند، را بازبینی کردند. در این بازبینی دریافتند افراد مبتلا به دیابت دو برابر افراد دیگر دندان‌های خود را از دست می‌دهند.

قومیت و نژاد نیز در این زمینه نقش دارد به طوری که افراد سیاه پوست مبتلا به دیابت در مقایسه با همتایان سفید پوست و مکزیکی امریکایی، بیشتر دندان‌های خود را از دست داده بودند. پژوهشگران این تفاوت را به عوامل اجتماعی اقتصادی و عوامل دیگری که در مراقبت‌های دندانی در افراد سیاه‌پوست تأثیر می‌گذارد، نسبت می‌دهند.

نقش دیابت و از دست دادن دندان

این پژوهشگران در مورد علت از دست دادن دندان‌های بیشتر در افراد مبتلا به دیابت، دلیلی ذکر نکرده اند اما بیان می‌دارند همراه با مشکلات دهان و دندان بیماری‌های مزمن دیگری مانند بیماری قلبی، بیماری ریه و مشکلات ذهنی شناختی نیز دیده می‌شود. همچنین پژوهش‌های دیگر در این زمینه صورت گرفته است که نشان می‌دهد افراد مبتلا به دیابت کمتر از افراد دیگر مسواک می‌زنند و نخ دندان می‌کشند و احتمال عدم مراجعه برای چکاپ دندانپزشکی سالانه در آنها بیشتر است.

در هر حال خبر خوب این است که افرادی که دیابت دارند نیز کاندید دریافت ایمپلنت هستند و می توانند جهت جایگزین کردن دندان های خود از درمان ایمپلنت استفاده کنند.

متخصصان ما در دندانپزشکی زعفرانیه با توجه به وضعیت شما ، طرح درمان مناسب را ارائه می دهند.

جهت مشاوره درباره قیمت ایمپلنت و انواع ایمپلنت با ما در تماس باشید.