ثابت کردن دندان مصنوعی با ایمپلنت

ثابت کردن دندان مصنوعی با ایمپلنت یکی دیگر از خدمات حرفه ای دندانپزشکی در کلینیک دندانپزشکی زعفرانیه است ، متاسفانه یکی از عیوب استفاده از دست دندان مصنوعی بدون پشتوانه ایمپلنت ، تخریب لثه و تحلیل استخوان فک است ، دلیل آن هم نبود فشار بر روی استخوان و عکس العمل بدن در مقابل نبود دندان است.

بدن وقتی متوجه شود دندان در فک حضور ندارد ، دستور توقف استخوان سازی در آن ناحیه را صادر می کند ، این مشکل باعث تحلیل استخوان و ایجاد لقی در دست دندان مصنوعی می شود.

اما امروزه با ایمپلنت می توان این مشکل را برطرف کرد ، تنها با کاشت ۲ تا ۴ پایه ایمپلنت و استفاده از اتصالات مخصوص ، دقیقا شبیه به دکمه قابلمه ای دندان ها را در فک و بر روی پایه ایمپلنت قفل و ثابت می شود.

دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت

دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت در واقع نوعی اوردنچر است که بر روی پایه های تیتانیومی ایمپلنت قرار میگیرد و در جای خود ثابت می شود.

بهتر است اگر استخوان کافی وجود دارد به ازای هر دندان یک پایه ایمپلنت کاشته شود اما در شرایط غیر ایده آل نیز می توان با کاشت دو تا ۴ پایه ایمپلنت عمل ثابت کردن دندان مصنوعی با ایمپلنت را انجام داد.

روش ثابت کردن دندان مصنوعی با ایمپلنت معمولا در فک پاین انجام میشود زیرا دندان مصنوعی در فک بالا آن چنان لق نیست ، اما اگر بخواهید در فک بالا نیز کاشت ایمپنت انجام می شود.

انواع دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

دندان مصنوعی میله ای

دندان مصنوعی توپی

مزایای ثابت کردن دندان مصنوعی با ایمپلنت

افزایش طول عمر به علت تغذیه مناسب

افزایش رضایت از زندگی و کیفیت زندگی

بهبود ظاهر

تسلط و بالا رفتن کیفیت صحبت کردن

بهبود سلامتی عمومی

هزینه ثابت کردن دندان مصنوعی با ایمپلنت

هزینه ثابت کردن دندان مصنوعی با ایمپلنت به مراتب کمتر از سرویس های بدون پایان دست دندان است.

ایمپلنت برای همیشه در فک می ماند و پشتوانه منابی برای دست دندان مصنوعی می باشد.