اصلاح طرح لبخند

اخیرا تحقیقاتی توسط محققان دانشگاه لیدز و لنکشایر صورت گرفت که نشان داد هنگامی که تصویر 150 زن و مرد نشان داده شد، شرکت کنندگان تصاویری را به عنوان افراد جذاب انتخاب کردند که دندانهای سفید با فواصل یکسان و مرتب داشتند.

محققان هنگامی که دلایل این انتخاب را بررسی کردند به این نتیجه رسیدند که دندانها در انسان معادل دم در طاووس است و نشانه سلامت و کیفیت ژنتیکی به شمار می آید که در تکامل به انتخاب جفت سالم کمک میکرده است.

اما برای داشتن لبخندی زیبا و جذاب باید نکاتی را رعایت کنید.

در اینجا توصیه های مهمی در مورد زیبایی لبخند و سفید کردن دندان ها ارائه شده است.

1- برای سفید کردن دندان به دندانپزشک مراجعه کنید

اگر میخواهید دندانهای سفید و براق و لبخندی زیبا داشته باشید باید برای سفید کردن دندانها به دندانپزشکی ماهر و مجرب مراجعه نماید.

سفید کردن دندان ها یک کار تخصصی و دندانپزشکی است بنابراین تنها باید تحت نظر دندانپزشک انجام شود.

از محصولات خانگی سفید کننده دندان تنها در صورتی استفاده کنید که تحت نظر دندانپزشک باشد و او مشخص کند چه نوع محصول سفید کننده ای برایتان موثر و بی خطر است.

محصولات سفید کننده ای که از فروشگاه یا آنلاین خریداری میکنید ممکن است بسیار اسیدی بوده و برای دندانها مضر باشند.

2- از خمیر دندان انتظار معجزه نداشته باشید

تمام خمیر دندانها خاصیتی مانند مواد شوینده بر دندانها دارند و در صورتی که مقداری خمیر دندان روی مسواک بزنید و سپس مسواک کنید، لکه های سطحی دندانها پاک شده و دندانتان تمیزتر می شود.

خمیر دندانهای سفید کننده در اصل برای زدودن لکه های دندان طراحی شده اند و حاوی آنزیمها یا ذرات مکانیکی هستند تا لکه های دندان را از بین ببرند.

اگر چه استفاده از خمیر دندان سفید کننده مفید است اما در صورتی که مقدار زیادی قهوه، چای و غذاهای حاوی رنگدانه زیاد مصرف میکنید دندانهایتان تغییر رنگی پیدا میکنند که با این خمیر دندانها نیز برطرف نمیشود.

3- به ترکیبات خمیر دندان و ژل سفید کننده توجه کنید

اخیرا تغییری در مقررات برخی کشورها ایجاد شده است که طی آن حداکثر غلظت پروکسید هیدروژن مجاز در ژل های سفید کننده 6 درصد تعیین شد. اگر به شما محصولی پیشنهاد شده که پروکسید هیدروژن آن غلظت بیشتری دارد از آن استفاده نکنید.

4- پر شدگی دندانتان را فراموش نکنید

باید به یاد داشته باشید هنگامی که دندانهایتان را سفید میکنید، تنها ساختار طبیعی دندان تحت تاثیر این درمان سفید میشود و هر گونه ترمیمهای دندانی که در دهان دارید از جمله پر شدگی دندانی، سفید نمیشوند. بنابراین ممکن است پس از سفید کردن دندان دیگر رنگ سایر دندانها با رنگ مواد پر کننده مطابقت نداشته باشد و مجبور شوید ترمیم دندانتان را عوض کنید. پیش از سفید کردن دندان رنگی را انتخاب کنید که با رنگ پوست چهره و سفیدی چشم شما مطابقت داشته باشد و غیر طبیعی نباشد.

5- مراقب کیتهای پرتوی فرابنفش باشید

کیتهای فرابنفش سفید کننده دندان ادعا میکنند دندانها را به راحتی و بدون عوارض سفید میکنند. تحقیقات نشان داده اند این کیتها ممکن است منجر به مشکلات معده، عفونت دهان، دندان درد، پسروی لثه و حتی آسیب دیدن عصبها شوند. از این کیتها استفاده نکنید چرا که علاوه بر عوارض گفته شده ممکن است به علت یکدست نبودن تاثیر سفید کنندگی، دندانتان دچار لکه شود. سیستمهای خانگی سفید کننده دندان باید توسط دندانپزشک معرفی شده باشند تا از ایمنی و تاثیر گذاری آنها مطمئن شوید.

6- از چسب یا نوار سفید کننده بیش از یک بار در سال استفاده نکنید

چسب سفید کننده دندان قیمت معقولی دارد و به راحتی میتوانید آن را سفارش دهید. با این حال اگر زیاد از چسب سفید کننده دندان استفاده کنید ممکن است به دندانها صدمه زده و باعث حساسیت دندان شوید. همچنین ممکن است لکه های سفیدی روی لثه تان ایجاد شود. از طرفی چسب بین دندانها را تحت پوشش قرار نمیدهد بنابراین رنگ دندان یکدست سفید نمیشود. اگر میخواهید از چسب سفید کننده دندان استفاده کنید بهترین کار این است که تنها یک بار در سال این کار را انجام دهید.

7- مراقب چیزهایی که پس از سفید کردن دندان میخورید باشید

شواهد قعطی وجود ندارد که نشان دهد باید بلافاصله پس از سفید کردن دندان از مصرف غذاهای رنگین پرهیز کنید اما بهتر است مواد غذایی را که در سطوح سرامیکی اگر چند ساعت بمانند لکه ایجاد میکنند، مصرف نکنید. معمولا عمده ترین عوامل زرد شدن و لکه گرفتن دندانها بلافاصله پس از سفید کردن دندان عبارتند از دخانیات، چای سیاه، قهوه و آب انگور قرمز