اصلاح طرح لبخند یکی از خدمات اصلی مرکز دندانپزشکی زعفرانیه و پرطرفدار ترین موضوع میان افراد مختلفی است که می خواهند جذاب باشند و جایگاه اجتماعی خود را ارتقا دهند.

کامپوزیت ونیر

انواع روش های اصلی درمانهای دندانپزشکی زیبایی و اصلاح طرح لبخند

دندانپزشکی زیبایی یک روش مراقبت حرفه ای دهان و دندان است که بر زیبا کردن دندانها، دهان و لبخند تمرکز ویژه ای دارد. اگر چه درمانهای دندانپزشکی زیبایی معمولا انتخابی است نه ضروری، اما برخی موارد درمانی برای اهداف ترمیمی نیز به کار میروند.

متداولترین روشهای زیبا سازی لبخند و اصلاح طرح لبخند اغلب ساده و سریع هستند اما برخی از درمانهای زیبایی لبخند نیز پیچیده و اختصاصی به شمار می آیند.

کامپوزیت دندان

اصلاح طرح لبخند با ونیر کامپوزیت فک بالا

کامپوزیت دندان

باندینگ کامپوزیت به ترمیم پوسیدگی، لب پر شدگی، ترک خوردگی و تغییر رنگ دندانها با مواد همرنگ دندان (رزین کامپوزیت) گفته میشود.

دندانپزشک بخش پوسیده دندان را خارج کرده و مواد کامپوزیت را به سطح دندان می مالد و سپس آن را شکل دهی میکند.

در مرحله آخر با کمک تاباندن نور مخصوصی مواد سفت می شوند.

کامپوزیت دندان میتواند سطح دندان آسیب دیده را با روشی محافظه کارانه بپوشاند.

کامپوزیت ونیر یکی از کم هزینه ترین درمانهای دندانپزشکی زیبایی است که طیف گسترده ای از افرادی که دندانشان زرد شده، ترک خورده، ساییده شده یا پوسیدگی دارد میتوانند از آن استفاده کنند.

مهارت دندانپزشک مهمترین نقش را در زیبایی لمینت کامپوزیتی ایفا میکند زیرا کامپوزیت بسیار حساس و تکنیک سنسیتیو میباشد، لطفا به آناتومی و درخشندگی ونیر کامپوزیت ما دقت کنید بدون شک درخشندگی و زیبایی و ظرافتی بهتر از سرامیک دارند، با نمونه کارهای کامپوزیت دندان ما را با مشابه مقایسه کنید.

فراموش نکنید ونییر نباید برجسته و بلند و زمخت باشد.

با ما لبخند و جذابیتی همانند هنر پیشه های هالیوودی تجربه کنید.

لمینت دندان

لمینت دندان یک پوسته سرامیکی گرید پزشکی است که اختصاصی بیمار ساخته میشود و بر روی سطح جلویی دندان او چسبانده میشود.

رنگ ونیر همرنگ سایر دندانهای طبیعی بیمار انتخاب میشود. ظاهر ونیر بسیار طبیعی و مشابه دندان است و میتواند مشکلاتی مانند کج بودن دندانها، ترک خوردگی و لب پر شدگی، فاصله بین دندانها و زرد شدن دندانها را حل کند.

سفید کردن دندان

یکی از اصلی ترین درمانهای دندانپزشکی زیبایی و اصلاح طرح لبخند سفید کردن دندان ها یا بلیچینگ است که در مطب دندانپزشک انجام می شود.

پس از سالها استفاده از دندانها و با افزایش سن دندانها به تدریج تحت تاثیر انواع رنگدانه ها تغییر رنگ یافته و زرد میشوند.

سفید کردن دندان ها باید پس از جرمگیری و زدودن جرم و پلاک از سطح دندانها انجام شود.

دندانها را میتوان تا رنگ کمی روشنتر از رنگ اصلی دندان سفید کرد. علاوه بر روش حرفه ای سفید کردن دندان در مطب ، روشهای خانگی نیز برای این منظور وجود دارند از جمله خمیر دندان سفید کننده که ظرف چند هفته باعث سفیدتر شدن دندانها میشوند.

توجه داشته باشید اگر میخواهید دندانهایتان را زیبا و لبخندتان را جذاب کنید پیش از تصمیم گیری در مورد درمان، با دندانپزشک مشورت کنید تا بهترین گزینه را برای  اصلاح طرح لبخند مشخص کند.